Піратів, які захопили Arctic Sea, перевірять на детекторі брехні

Загадкова історія із захопленням Arctic Sea триває. Нападників зловили на брехні, і тепер хочуть перевірити за допомогою поліграфа.

Російські правоохоронці збираються перевірити свідчення обвинувачених у захопленні суховантажа Arctic Sea за допомогою поліграфа.

На детекторі брехні планувалося перевірити кількох з восьми фігурантів справи ще минулої п'ятниці в СІЗО " Лефортово", повідомили журналістам адвокати затриманих. Зокрема, за допомогою поліграфа мали намір перевірити свідчення обвинуваченого Дмітріса Савінса.

"Слідчий проінформував мене про це телефоном, проте пізніше повідомив, що необхідність в даних слідчих діях відпала", - розповів його захисник.

За його словами, використання поліграфа могло мати сенс, якби його підзахисний вже дав свідчення. Проте досі Савінса так і не допитали.

Адвокат іншого звинуваченого - Дмитра Бартенева – зазначив, що був запрошений слідчим до СІЗО, проте так і не зміг потрапити до ізолятору. "Мабуть, адміністрація установи просто не повідомила слідчого про мій візит. Прочекавши три години, я поїхав", - заявив він.

Заплановані на п'ятницю слідчі дії з Савінсом і Бартеневим мають відбутися найближчим часом. Проте використання в них детектора брехні поки що під питанням. Річ у тому, що федерального закону щодо застосування поліграфа в Росії немає. Тому для проведення відповідної експертизи необхідно отримати письмову згоду обвинуваченого.

Тим часом слідство оглядає захоплений піратами наприкінці липня і звільнений 17 серпня суховантаж Arctic Sea. Зараз судно перебуває в районі Канарських островів ( Іспанія).

Зброї або якогось іншого секретного вантажу виявлено на ньому не було. Влада Мальти, де зареєстрований суховантаж, в курсі того, як йде слідство, офіційні представники цієї країни самі оглянуть корабель разом з російськими фахівцями.

Читайте також:

Морякам Arctic Sea влаштовували показові розстріли і підвішували за ноги

Кремль спростував, що Arctic Sea перевозив ракети

Обвинувачені у захопленні Arctic Sea переклали провину на капітана

Моряків Arctic Sea ізолювали для допитів

Arctic Sea перевозив зброю, а піратів найняла країна ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: