"Пішов до туалету, а там - трупи". Пацієнт розповів про жахливі умови в російському тубдиспансері

Також у відділенні немає їдальні, а померлих провозять повз обідні столи.  

У російському місті Курган пацієнти обласного протитуберкульозного диспансеру повідомляють, що в стаціонарі трупи до приїзду бригади з моргу складають у недозволених місцях, а саме - в туалеті відділення, де вони іноді лежать там протягом одного дня.

Про це пише видання Znak.com.

Один з пацієнтів - Анатолій - розповів, що вирішив зібрати підписи під зверненням на ім'я головлікаря, щоб померлим знайшли більш пристосоване місце, оскільки люди зі слабкою психічною стійкістю "навіть не можуть, вибачте, сходити в туалет, оскільки їм доводиться проходити повз покійників".

"Трупи привозяться в тамбур туалету і складаються там, причому складаються разом як жінки, так і чоловіки. Іноді їх накривають", - сказав він.

"Коли я почав цю тему порушувати, персонал мені так і казав, в тому числі і мій призначений лікар: "Лікуєшся - лікуйся. А то можуть тебе і відправити з міста", - розповів пацієнт тубдиспансеру.

Незабаром місце розташування трупів змінили: з туалету їх перевезли у ванну.

За словами Анатолія, також в тубдиспансері можуть не звертати уваги на померлих пацієнтів.

"Пару місяців тому чоловік у дев'ятій палаті, де у нас лежать найважчі хворі, перед смертю заповз під ліжко, де і помер. Це було вранці на наших очах. Ми відразу пішли до чергового і попросили, щоб його забрали. Жодної реакції не було. Через годину я підійшов до них знову кажу: "Ось ви ходите, роботу свою виконуєте, а у вас хворі під ліжками лежать. Приберіть його або я сфотографую!" Мені відповіли, що, якщо сфотографую, їм буде погано, а мені – ще гірше. Труп з-під ліжка цілий день не діставали", - розповів він.

У відділенні також немає їдальні.

"Просто приїжджають в коридор, де стоять 10 столів. Всі накидаються на їжу. Потім кричать: "Кому не вистачило – підходьте". Люди отримують порцію, і в цей же час повз столів провозять трупи – ніби бажають нам смачного", - додав він.

При цьому завідувач першим відділення тубдиспансеру Юрій Попов заявив виданню, що в медустанові лише одного разу був випадок, коли за тиждень померло 7 осіб, і через відсутність вільних приміщень частину померлих цілком могли розмістити у ванній кімнаті. "Це жодним чином не могло перевищити 2-3 години", - запевняв він.

Видання зазначило, що після розмови журналіста з головлікарем тубдиспансеру Юліаною Просвірніною в установі справді відбулися зміни. Пацієнт диспансеру Анатолій розповів, що головлікар розпорядилося звільнити приміщення біля їдальні під зберігання померлих.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: