Після бесіди Берлусконі з Обамою в Італії вибухнув скандал

Перед початком засідання саміту G8 Берлусконі під здивованими поглядами колег несподівано підійшов до Обами і вирішив коротко проінформувати його про ситуацію в Італії.

Розмова, що відбулася в четвер між прем'єр-міністром Італії Сильвіо Берлусконі і президентом США Бараком Обамою в ході саміту Великої вісімки в Довілі, викликала політичний скандал на Апеннінах.

Як повідомляється, перед початком вечірнього засідання саміту G8 Берлусконі під здивованими поглядами колег несподівано підійшов до Обами і через перекладачку вирішив коротко проінформувати його про ситуацію в Італії.

"Ми представили реформу системи правосуддя, і це має для нас основоположне значення, тому що зараз у нас фактично встановилася диктатура лівих суддів", - заявив прем'єр, щодо якої зараз йдуть відразу кілька судових процесів.

Обама, судячи з усього, ніяк не відреагував на цю заяву. У всякому разі його реакція невідома.

Заява Берлусконі була показана по внутрішній телетрансляції, що здійснювалася на саміті, проте незабаром відеозапис цього епізоду просочився в місцеві ЗМІ.

Президент Національної асоціації суддів Італії Лука Паламар дуже різко відреагував на заяву Берлусконі.

"Те, що це сталося за кордоном, особливо серйозно. Адже в очах голови одного з найбільш впливових держави світу була зганьблена одна з основних влади нашої держави", - заявив він під час публічної церемонії у Верховному Касаційному суді Італії.

Керівники опозиції також піддали критиці заяву Берлусконі. Лідер провідної опозиційної сили країни - Демократичної партії Італії - П'єр Луїджі Берсані в ході передвиборного мітингу в Мілані саркастично зазначив: "Берлусконі вдалося урвати в Обами пару хвилин на засіданні G8, щоб повідати йому, що проблемою італійців є червоні судді".

"Я вкотре запитую: скільки ж вони повинні правити, щоб можна було стверджувати, що відповідальність за проблеми несуть вони самі?" - зауважив Берсані.

Представник іншої опозиційної партії Італія цінностей Леолука Орландо заявив, що прем'єр "продовжує дискредитувати країну".

"Заяви Берлусконі в розмові з Обамою показують, як мало він поважає італійців, конституцію і рівність влади, що становить основу нашої демократичної системи", - заявив Орландо.

Напередодні другого туру голосування на часткових адміністративних виборах в Італії Берлусконі не раз робив дуже жорсткі заяви.

Зокрема, він заявив, що за деяких представників опозиції можуть голосувати тільки ті, "у кого немає мізків".

Читайте також:

Італійський телеканал оштрафували за надмірне згадування Берлусконі

Берлусконі вибрав собі нового наступника

У справі про причетність Берлусконі до проституції з'явилися два нові свідки

ВідеоПісля бесіди Берлусконі з Обамою в Італії вибухнув скандал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: