Після дев'яти років війни в Афганістані лідери "Талібану" розсварилися

В Афганістані почалися розбіжності між лідерами талібів і польовими командирами, які відмовляються брати участь у бойових діях проти військових НАТО.

У керівництві руху "Талібан" після дев'яти років війни в Афганістані почалися розбіжності між лідерами талібів і польовими командирами, які відмовляються брати участь у бойових діях з військовим угрупуванням НАТО, повідомляє The New York Times після інтерв'ю з одним із керівників талібів в Пакистані.

"Я розмовляв з деякими командирами, вони не хочуть вести війну ... Безумовно, існують розбіжності між польовими командирами і лідерами руху", - каже 45-річний командир підрозділу бойовиків, який полягає у русі талібів з 1994 року.

Зараз командири талібів середньої ланки знаходяться під тиском своїх лідерів, які змушують їх повернутися з Пакистану до Афганістану і продовжити війну, стверджує польовий командир на умовах анонімності. У цьому місяці, за його словами, лідери "Талібану" віддали наказ польовим командирам відправити по чотири-п'ять бійців на батьківщину для установки вибухових пристроїв.

"Поки командувачі знаходяться у страху за свої життя, вони будуть битися і посилати на війну людей", - цитує The New York Times командира.

У січневій доповіді про хід війни командувач Об'єднаним центральним командуванням ЗС США генерал Девід Петрус наводить "численні повідомлення про чвари між членами "Кветта Шура", вищої ради керівництва талібів".

Розвідка НАТО, за даними видання, говорить про те, що навіть отримала відомості про бійку із застосуванням холодної зброї на засіданні талібів, яке проводилося у грудні.

З 2008 року президент Афганістану Хамід Карзай провів ряд переговорів з талібами. За даними видання, радники президента США Барака Обами підтримують ідею про те, що Хамід Карзай має домовитися миру з лідерами "Талібану".

Читайте також:

Обама заявив про ослаблення "Аль-Каїди" і "Талібану" в Афганістані

Таліби спростували повідомлення про переговори щодо перемир'я з Карзаєм

США визнали пакистанських талібів терористами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: