Після масових протестів у Єревані президент Вірменії звільнив шістьох міністрів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прем’єр-міністр країни пообіцяв подати у відставку.

Після нічних багатотисячних протестів у вірменській столиці Єревані президент країни підписав указ про звільнення шістьох міністрів від партій "Дашнакцутюн" та "Процветающая Армения".

Відповідні укази були опубліковані на сайті президента 3 жовтня.

З посад були звільнені міністри транспорту та зв'язку; спорту; енергетичної інфраструктури та природніх ресурсів; економічного розвитку та інвестицій; надзвичайних ситуацій; сільського господарства.

Міністрів звільнили після того, як вночі на вулиці Єревана вийшли тисячі місцевих жителів на чолі із прем’єр-міністром країни Ніколом Пашиняном. Вони оточили будівлю парламенту через те, що напередодні він ухвалив поправки, які дозволять відтермінувати позачергові парламентські вибори.

Пашинян оцінив цей крок з боку парламенту як початок "контрреволюції" і пообіцяв подати у відставку щоб розблокувати процес розпуску парламенту. У разі якщо протягом 14 днів депутати не оберуть нового прем’єра, парламент країни буде розпущений. Голова вірменського уряду під час мітингу зазначив, що вже провів перемовини із парламентськими партіями, які пообіцяли, що не висуватимуть своїх кандидатів на посаду прем’єра.

Нагадаємо, у Єревані у квітні відбулися акції протесту проти призначення екс-президента Саргсяна на пост прем'єр-міністра Вірменії. Незважаючи на багатотисячні протести, парламент Вірменії таки призначив Сержа Саргсяна. На тлі масових заворушень опозиційний лідер Нікол Пашинян оголосив початок "оксамитової революції". Вже 23 квітня прем'єр-міністр Саргсян подав у відставку. 

1 травня у парламенті відбулося голосування за призначення Пашиняна головою уряду. Парламентарі за лідера опозиції не проголосували. Після цього протестувальники почали блокувати магістралі, залізницю, шляхи до аеропортів. 8 травня голосуванням парламенту Вірменії лідер опозиційних протестів Нікол Пашинян обраний главою уряду країни.

ВідеоУ вірменському парламенті спробують ще раз обрати опозиціонера Ніколу Пашиняна прем'єр-міністром

Повторне голосування запланували на восьме травня. Доти у вірменській столиці та регіонах триватиме акція непокори. Зараз демонстранти блокують дорогу до аеропорту Єревана, не можна проїхати кількома магістралями, не працює метро. Все - через те, що провладні сили намагаються завадити опозиціонеру та лідеру протесту Ніколі Пашиняну посісти головну посаду в країні.

У вірменському парламенті спробують ще раз обрати опозиціонера Ніколу Пашиняна прем'єр-міністром

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції