Після московських терактів ФСБ відмовилася від допомоги ФБР

Російські та американські спецслужби не змогли домовитися про спільну боротьбу з терористами: Росія "надто захоплена власними інтересами".

Після терактів у метро Москви, які сталися 29 березня, американські спецслужби пропонували російським свою допомогу, але росіяни від цієї пропозиції відмовилися.

За даними джерел The Washington Post, протягом декількох років взаємини між ФБР і ФСБ поступово погіршувалися і стали настільки напруженими, що після московських терактів 29 березня російські спецслужби зовсім відмовилися від американської допомоги.

"ФБР запропонувало Москві сприяння у зв'язку з терактами в метро, але росіянам виявилася не потрібна жодна допомога у такому розслідуванні. За їхніми словами, вони і так дуже добре знають небезпечних гравців з Кавказу, і не раз вже через це проходили", - розповіло журналістам обізнане джерело.

Прес-служба ФСБ відмовилася коментувати цю інформацію, а в Слідчому комітеті при прокуратурі Росії, який займається розслідуванням трагедії, ані підтвердити, ані спростувати її не змогли.

"Ми не маємо таких даних, оскільки будь-які міжнародні контакти по лінії спецслужб проходять саме через ФСБ. Тим не менш, ми інформовані про те, що іноземні спецслужби зацікавлені у співпраці", - заявив один з представників відомства.

Американських агентів відмова ФСБ від допомоги не здивувала. За словами анонімного співробітника розвідувального управління, відносини московського представництва ФБР з російськими колегами останні роки "нагадували вулицю з одностороннім рухом і викликали нескінченну розчарування в штаб-квартирі ЦРУ".

"ФСБ охоче переглядала бази даних американських спецслужб в пошуках інформації. Якщо ж ми просили допомогти, то не отримували навіть відповіді, не кажучи вже про реальне сприяння", - заявив співрозмовник видання.

Після гучних терактів у Нью-Йорку 11 вересня 2001 року Пентагон так і не дочекався від Росії будь-якої допомоги в тому, що стосується терористичних операцій на території колишніх радянських республік, які межують з Афганістаном.

Керівник центру військового прогнозування і член Громадської ради при міністерстві оборони РФ Анатолій Циганюк погодився із закидами західних колег і підтвердив, що європейські і американські спецслужби не можуть домовитися з російськими колегами.

"Ми обіцяємо, що будемо боротися з міжнародним тероризмом разом з нашими братами по зброї, обіцяємо підтримувати в цьому НАТО, але реально нічого не даємо", - сказав Циганюк.

Основною причиною цього експерт вважає зайву захопленість Росії власними інтересами і заперечення того, що допомога західним колегам входить до їх числа. Як приклад Циганюк навів той факт, що Росія, на відміну від решти світу, досі не визнала терористичними "Хамас" і "Хезболлу". "Нам не цікаві ці рухи, тому що їх немає на Кавказі", - сказав він.

Читайте також:

ФСБ стали відомі організатори терактів у Москві

Путін: організаторів терактів у метро необхідно "виколупати з дна каналізації"

Подвійний агент ЦРУ підірвав колег на святкуванні свого дня народження

ФБР: українські хакери стали більш небезпечними за російських

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: