Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після наїзду фургона на людей у Німеччині терористи планували влаштувати криваву різанину в Берліні

Під час наїзду машини загинули дві людини і 20 були травмовані.

Від страху здригнулася вчора Німеччина. У самому центрі невеликого міста Мюнстер у теплий вихідний день, коли багато людей гуляють на свіжому повітрі, фургон раптом набрав швидкість і наїхав просто на відвідувачів кафе.

Хтось устиг помітити небезпеку, зчинилася паніка, люди почали тікати. Але встигли не всі. Від коліс машини двоє загинули і 20 поранені. Водій на місці вчинив самогубство. Усю ніч поліція перевіряла авто, чи є там вибухівка. Здавалося б, до болю знайомий сценарій ісламістського терору, як уже було в Берліні, Барселоні та Лондоні. Однак, з'ясувалося дещо геть несподіване. Про це йдеться в сюжеты програми ТСН.Тиждень.

Невже терор дістався і до маленьких ідилічних міст? Таке питання лунало вчора після того, як в центрі невеликого університетського містечка Мюнстера автофургон поїхав просто на людей. Відвідувачів було багато – присвітило сонечко і спраглі за ним містяни буквально мліли в комфорті і спокої. Де на планеті могло бути безпечніше ніж тут?! Аж раптом - удар і людські крики.  З перших хвилин було очевидно – наїзд спланований. Водій застрелився на місці. А з його сумки визирав кабель – тож поліція запідозрила бомбу і негайно евакуювала людей із ближніх будівель. Було перекрито центр міста і наявність вибухівки досліджували усю ніч. Перша версія – теракт ісламістів. Як раптом -несподіваний поворот.

"За наявними даними, зловмисник є громадянином Німеччини, і не так, як уже скрізь розказують - біженцем чи ще якимось мігрантом", - зазначив міністр внутрішніх справ Німеччини Герберт Реуль.

ВідеоСамогубець, який наїхав на людей у Мюнстері, виявився громадянином Німеччини

Німець із іменем Йенс 1969 року народження – незрозуміла фігура для слідчих. Поліція всю ніч обшуковувала 4 його квартири. Фургон, який він використав як знаряддя убивства, належав водію, разом із чотирма іншими машинами дорогих брендів. Працював чоловік на себе промисловим дизайнером. Очевидно мав проблеми з психікою, був агресивним і погрожував вчинити таке самогубство, яке запам'ятається багатьом.

Самогубець, який наїхав на людей у Мюнстері, виявився громадянином Німеччини

Німець із іменем Йенс 1969 року народження – незрозуміла фігура для слідчих. Людина очевидно небідна – поліція всю ніч обшукувала чотири його квартири: дві в Мюнстері і дві на Сході Німеччини. Фургон, який він використав як знаряддя убивства, належав водію, разом із чотирма іншими машинами, як вдалося дізнатися, дорогих брендів. Працював чоловік на себе промисловим дизайнером. Як вдалося дізнатися, очевидно, мав проблеми з психікою, був агресивним і погрожував вчинити таке самогубство, яке запам'ятається багатьом.

"Наразі в нас немає вказівок на політично вмотивований злочин, або що зловмисник діяв разом зі спільниками. Ми знаємо тільки, що злочин, вочевидь, пов'язаний з його особистими проблемами", - сказав генеральний прокурор Мюнстера Ельке Адомеїт.

Двоє людей загинули під колесами зловмисника – 51-річна жінка та 65-річний чоловік. 20 людей травмовані, шестеро з тяжкими пораненнями.

У Німеччині міркують, чи не поставити в містах більше бетонних блоків-загорож від машин-убивць. Але чи врятує це від терористів? Бо кілька годин тому поліції Берліна в буквально в останню хвилину вдалося відвернути напад. За повідомленням німецьких ЗМІ, атака мала статися під час марафону, який нині проходить у столиці Німеччини. На учасників і глядачів планували напасти з ножами. Поліція поки від коментарів утримується. За попередніми даними, силовики затримали чотирьох осіб із оточення терориста Аніса Амрі, на совісті якого - теракт на різдвяному базарі Берліна. Тепер події в Мюнстері виглядають загрозливіше.

Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції