Після перемоги Трампа ЄС хоче збільшити витрати на оборону — ЗМІ

Єврокомісія має намір створити оборонний фонд.

Виконавчий орган Європейського союзу збирається збільшити обсяг коштів для своєї оборони, а також створити спеціальний оборонний фонд.

Як повідомляє газета Süddeutsche Zeitung, Європейська комісія вирішила здійснити цей крок через обрання республіканця Дональда Трампа наступним президентом США і, крім того, через загострення ситуації у Європі з точки зору безпеки.

Відсутність кооперації у питаннях оборони між країнами-членами щороку коштує ЄС від 25 до 100 мільйонів євро, про що свідчать дані Єврокомісії. Тож для покращення цієї ситуації і хочуть створити фонд. Так за його рахунок зможуть фінансувати спільні проекти, зокрема, розробку технологій дронів.

Фонд має стати частиною плану, що стосується європейської оборонної стратегії. Його, своєю чергою, виконавчий орган ЄС збирається представити 30 листопада, зазначає німецьке видання.

У документі, крім того, передбачають посилення співпраці НАТО і ЄС. Також зазначається, що витрати Євросоюзу на оборону протягом останньої декади не перевищували 200 млрд євро. А приміром, у Китаї, тим часом, оборонні витрати за цей же період збільшили на 150%. Між тим, 2015 року в США інвестували в оборону удвічі більше ніж у ЄС.

Як повідомлялося раніше, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг та обраний президентом США Дональд Трамп домовилися про збільшення оборонних витрат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: