Після падіння режиму Каддафі НАТО віддасть Лівію ООН

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив побажання, щоб ООН очолила "зусилля з переходу до демократії" в Лівії.

НАТО хоче, щоб ООН очолила "зусилля з переходу до демократії" в Лівії після того, як Муаммар Каддафі залишить владу.

"Ми не припускаємо лідируючої ролі НАТО в період після Каддафі. Нам би хотілося, щоб ООН очолила ті зусилля, які допоможуть лівійському народові в період переходу до демократії", - заявив генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен.

Він додав, що план лівійської опозиції щодо переходу до мирних переговорів заслуговує довіри.

"Звичайно, потрібне політичне рішення. Звичайно, щоб задовольнити легітимні вимоги лівійського народу, Каддафі має скласти з себе повноваження. Після цього важливо гарантувати мирний перехід до демократії в Лівії. Опозиція нещодавно виклала "дорожню карту" для цього переходу. Мені здається, ця карта заслуговує довіри ", - сказав Расмуссен.

Нагадаємо, за даними російських ЗМІ, уже найближчим часом у конфлікті в Лівії може настати перелом. Як повідомили високопоставлені джерела, Каддафі погодився залишити владу в обмін на гарантії безпеки, і в НАТО готові піти йому назустріч.

Серед країн, готових надати Каддафі такі гарантії, називається, зокрема, Франція. Щоб покласти край тривалому конфлікту, французи готові не тільки розморозити рахунки сім'ї полковника, а й врятувати його від Гаагського трибуналу, який раніше видав міжнародний ордер на арешт Каддафі.

Читайте також:

Лівійський лідер Муаммар Каддафі погодився піти

Повстанці дозволили Каддафі залишитися в Лівії

Каддафі готовий перенести військові дії в Європу

НАТО і Росія не змогли домовитися щодо ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: