Після рішення Конституційного суду інгуші вирішили припинити мітинги проти зміни кордону із Чечнею

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами організаторів, тепер робота здійснюватиметься в іншому форматі.

Після визнання Конституційним судом Інгушетії недійсним закону про обмін землями з Чечнею організатори мітингів у столиці Магасі вирішили припинити акції протесту, які були узгоджені з владою від 31 жовтня до 2 листопада.

Про це повідомляє видання "КоммерсантЪ".

"Зараз потрібно переходити на інші форми спротиву. Рішення Конституційного суду про незаконність угоди про передавання територій Чечні вже є, тепер треба його реалізовувати, проводити юридичну роботу. У мітингах зараз вже немає особливого сенсу, оскільки Конституційний суд на нашому боці", - заявив один із лідерів протестів Барах Чемурзієв.

Водночас кілька опозиціонерів не погодились із цим рішенням та все-таки провели вранці 31 жовтня мітинг у Магасі. На нього зібралося близько тисячі осіб.

Голова Інгушетії Юнус Бек-Євкуров після рішення КС Інгушетії заявив, що воно не скасовує угоду про обмін територіями, та пообіцяв, що звернеться із цим питанням до Конституційного суду Росії.

Нагадаємо, голова Інгушетії Юнус-Бек Євкуров та голова Чечні Рамзан Кадиров ухвалили рішення про обмін територіями між обома республіками. Чечня отримала частину Надтеречного району Інгушетії, Інгушетія натомість отримала територію на кордоні з Малгобецьким районом. Обидві території є нежитловими. Це викликало масове невдоволення у жителів Інгушетії, які мітингують у столиці республіки Магасі, оскільки, згідно з угодою, Чечня отримує у 27 разів більше території, ніж віддає.

Парламент республіки ратифікував 4 жовтня цю домовленість між главами Чечні та Інгушетії про обмін землями, всупереч рішенню місцевого Конституційного суду, який постановив провести референдум щодо цього питання. Після мітингів місцеві депутати анонсували перегляд ратифікації цієї угоди. Крім того, уряд Інгушетії санкціонував акцію протесту до 17 жовтня, а потім видали дозвіл на її відновлення від 31 жовтня по 2 листопада. Наразі акція перервана.

ВідеоРоздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International

Роздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International. Спостерігач правозахисної організації Олег Козловський прибув до російського міста Магас, щоби стежити за акціями протесту. В останній день відрядження невідомі, які представилися співробітниками регіонального МВС, вивезли чоловіка за місто. Правозахисника били, приставляли до голови зброю й погрожували вбити дружину та дітей. Після знущань, чоловіка вивезли до сусідньої Північної Осетії і відпустили. 

Роздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International

Залиште свій коментар

Вибір редакції