Після скандалу на форумі ООН голова Держдуми РФ пригрозив Україні "відділенням кількох областей"

Після скандалу на форумі ООН голова Держдуми РФ пригрозив Україні "відділенням кількох областей"

В'ячеслав Володін / Фото: Getty Images

Таку заяву Володін зробив після того, як на форумі ООН не дали виступити так званим "представникам Криму".

Голова російської Держдуми В'ячеслав Володін пригрозив Україні "відділенням кількох областей", таку заяву оприлюднено на офіційному сайті Держдуми.

"Націоналізм, утиск малих народів може привести до виходу зі складу України низки областей. Це потрібно розуміти владі України і не допускати порушення прав і свобод етнічних груп, які проживають на території країни ", - сказав Володін.

Причиною заяви став зрив виступу проросійських "представників Криму" на форумі ООН з питань меншин, що відбувався у Женеві протягом 28-29 листопада.

Як повідомляє "Радіо Свобода", у складі російської делегації були присутні від громадськості так званий "депутат Держдуми" Руслан Бальбек, який "обирався" від анексованого півострова, а також голова російської громадської організації "Українська спільнота Криму" Анастасія Грідчина. Їхні виступи було зірвано спочатку офіційними протестами, а потім навіть стуком табличок з іменами, аби "заглушити" виступ людей, які потрапили на форум з порушенням процедур.

За словами колишнього постпреда президента України в Криму Бориса Бабіна, коли росіяни замість виступа дипломата надали слово "громадськості", і та почала транслювати пропагандистські тези, "спіч був заглушений в рамках класичної парламентської процедури, не порушуючи її правила".

Також Бабін зазначив, що Україна мала б не ігнорувати такі заходи через присутність росіян, які не мають права відвідувати подібні заходи, адже більш масовий протест проти пропаганди, справив би більше враження на європейських партнерів.

Нагадаємо, подібний випадок стався на початку листопада у Страсбурзі під час Світового форуму за демократію, який проводиться у Раді Європи. Журналісти зірвали виступ представниці російського пропагандистського телеканалу Russia Today

Повʼязані теми:

Наступна публікація