Після смертельної сутички у Гімалаях 10 індійських солдатів тримали в полоні: Китай заперечує

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пекін заявляє, що індійських прикордонників не захоплювали.

В Індії 19 червня заявили про звільнення 10 їхніх солдатів з китайського полону. Вони були захоплені після сутички на великій висоті в Гімалаях, внаслідок якої загинуло щонайменше 20 індійських військових. Китай відреагував на це заявою про те, що не захоплював жодного військового.

Про це повідомляє BBC.

Інформагентство Press Trust of India та інші ЗМІ повідомили, що 10 індійських солдатів звільнили пізно ввечері у четвер. Індійська влада ніяк це не прокоментувала, але пресслужба армії випустила заяву, в якій йдеться: "Уточнюється, що немає індійських військових, які зникли безвісти" після бойових дій в районі Ладакх.

Повідомляється, 10 індійських солдатів звільнили після переговорів на високому рівні між представниками індійської армії та Народно-визвольної армії Китаю (НВАК). Зокрема про переговори і деталі звільнення у Twitter написав редактор журналу India Today Шив Арур.

У Китаї заперечили інформацію про затримання індійських солдатів у фатальній сутичці між двома державами 15 червня. Прессекретар МЗС Китаю Чжао Ліцзян заявив 19 червня, що Китай "не захоплював жодного індійського військового".

Нагадаємо:

  • Ввечері 15 червня, на кордоні Індії та Китаю сталося військове протистояння, внаслідок якого загинуло 20 індійських прикордонників. Офіційних даних щодо кількості жертв з китайської сторони немає
  • Китайські і індійські прикордонники відновили давній конфлікт навколо регіону Ладакх в Гімалаях через спірну ділянку кордону, на якій востаннє бойові дії велися у 1962 році. 
  • Чиновники обережно висловлюються та намагаються врегулювати напруженість дипломатично.
  • Водночас Пекін заявив, що індійські війська "двічі перетнули кордон ... провокуючи та атакуючи китайський персонал". А в Індії вважають,що китайська сторона прагнула прокласти дорогу на індійській стороні долини і "вжила заздалегідь продуманих і запланованих дій, що призвели до насильства.
  • Під час сутички військові на застосовували вогнепальної зброї. Натомість вони забивали одне одного залізними прутами, оббитими цвяхами і битами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції