Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після смерті Чавеса знову заговорили про можливість заразити людину раком

Науковці довели, що тварині вдалося прищепити злоякісну пухлину.

Один із найепатажніших світових лідерів, президент Уго Чавес, який загинув від раку, за життя говорив, що його хвороба – не випадковість, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Чавес заявляв, що рак у нього спровокували американці за допомогою секретних біотехнологій. І не лише у нього. Чавесу здавалося дуже підозрілим, що саме незручні для Америки латиноамериканські президенти один за одним занедужали на онкологію.

Зазначимо, що подробиці хвороби Чавеса трималися у таємниці. Після термінового візиту на Кубу 2011-го команданте повідомив, що йому видалили пухлину у порожнині таза. Пізніше нібито оперували кишківник із численними утвореннями. З лікарських джерел просочувалася інформація, що пацієнт безнадійний. Однак Уго Чавесу це не заважало час від часу оголошувати, що він переміг страшну хворобу.

Після чергової хіміотерапії схудлий і кволий політик зробив сенсаційну заяву. Його хвороба і низка онкологічних діагнозів у лідерів латиноамериканських країн - не випадковість.

"Чи було б дивовижно, якщо б ми дізналися, що США розробили таємну технологію зараження раком? Я нікого не звинувачую, я просто розмірковую про причини того, що ми усі одночасно захворіли на рак", - заявив тоді венесуельський президент.

Так, у завжди квітучої очільниці Аргентини майже одночасно з Чавесом діагностували рак щитовидки, у екс-президента Бразилії - рак гортані, у нинішньої очільниці Бразилії - рак лімфатичної системи.

На такому тлі у регіоні заговорили про біологічну зброю. І історію хвороби команданте у Венесуелі взагалі розслідуватиме спеціальна комісія.

"Ми не маємо жодних сумнівів, що хвороба президента була наслідком змови його ворогів, але це серйозна тема і її мають дослідити науковці", - заявив віце-президент Венесуели Ніколас Мадуро.

Науковці знають, як заразити раком тварин

Ця тема для онкологів і дослідників вже давно не новина. Однак світовій науці не відомо жодного факту, коли б у людини навмисне спровокували онкологічне захворювання. Хоча різні науковці у різні часи намагалися це зробити, зокрема, експериментуючи над власним організмом.

Французькій хірург Жан Альберт на початку 19 століття вводив собі екстракт злоякісної пухлини, італійська дослідниця Карла Фонті в середині 20 століття повторила експеримент, в 70-х роках в Америці кільком науковим співробітникам і в'язням вводили клітини раку. Жодна людина не захворіла.

Відтоді такі сміливі експерименти наукова спільнота заборонила. А біотехнології зробили ривок вперед.

Українській науковець Григорій Потебня каже, те, що раніше було неможливо, тепер просто зробити на тваринах.

"Ми можемо взяти шматочок злоякісної пухлини мишей і прищепити здоровим тваринам, і в них майже у 100% випадків виросте та сама пухлина. Теоретично можна індукувати і прищепити пухлину будь-якому живому організму, в тому числі і людині, але єдине, що практично це ніхто не робив", - зазначив Потебня.

Також наука вже довела, що деякі види раку провокують віруси, якими людину можна інфікувати. Зокрема, папілома-вірус викликає рак шийки матки у жінок, бактерія Хелікобактер впливає на утворення злоякісних пухлин шлунка, вірус гепатиту В і С викликає онкологічні утворення печінки.

Але від попадання вірусу в організм до онкохвороби можуть пройти десятки років. І неможливо, щоб недуга проявилась одночасно у кількох людей.

Отже, чи можна навмисно заразити людину раком - питання залишається відкритим. Сам Чавес запевняв, що відповідь світ знатиме не раніше, ніж за півстоліття.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич.

ВідеоПомер Уго Чавес: всі подробиці

Залиште свій коментар

Вибір редакції