Після спеки і пожеж Росії прогнозують смерчі і зливи

Метеорологи попереджають, що після спеки і лісових пожеж у Росії можна очікувати урагани, смерчі і зливові дощі.

Слідом за спекою і лісовими пожежами на Центральну Росію та інші регіони країни можуть обрушитися нові природні катаклізми - урагани, смерчі і зливові дощі. Серпень і вересень для них - ідеальний час, а цього року ситуація загострюється аномальними кліматичними явищами, попереджають метеорологи.

За даними фахівців, цій напасті піддана не тільки Центральна Росія, але й Лівобережна Волга, окремі райони Уралу, Північного Кавказу. Вірогідність ураганів і шквалів найбільш висока в тих областях, де є великі водоймища і можуть виникати значні температурні відмінності між сильно прогрітою сушею і прохолодною водною поверхнею. Це ті місцевості, які страждають сьогодні від пожеж: Іванівська, Московська, Нижегородська, Липецька, Тамбовська області.

При цьому найчастіше закони фізики, знаючи які, можна в принципі запобігти безлічі ризиків, нічого не значать для чиновників і безпосередньо розходяться з їх власними законами.

Фахівці кажуть, що вже при швидкості від 20 до 24 м/с вітер валить старі будови, зриває дахи з будинків. Якщо ж ураган розганяється до 33 м/с, то "під роздачу" потрапляють лінії і опори електропередач. У результаті страждають системи життєзабезпечення - порушується водо-та енергопостачання, зв'язок.

У Росії ж за спостереженнями кліматологів вітер до 40 м/с не межа. Його швидкість може досягати і 90 м/с.

Загроза вертикального вихору - смерчу - зараз також вище, ніж у будь-який інший сезон. У повітрі не вистачає вологи. Як тільки вона з'явиться й почне розвиватися купчаста хмарність, може сформуватися вертикальний вихор, пояснив начальник Всеросійського центру моніторингу і прогнозування "Антістіхія" МНС Росії Владислав болів.

Найбільша небезпека смерчів - на Чорноморському узбережжі Кавказу. Прогрів акваторії на Чорноморському узбережжі вже досягає 25-27 градусів. Це гранична температура для води, при якій смерч може виникнути. За словами болів, там на сьогоднішній день в готовності знаходяться всі радіолокаційні системи, здатні бачити всі повітряні переміщення.

Чиновник нагадав, що в 2001 році на Чорноморському узбережжі пройшов руйнівний смерч. Тоді міністр Сергій Шойгу звернувся до відомств, які мають доплерівські локатори, Міноборони, Росгідромету, з проханням спільно вести спостереження за такими явищами.

Однак, судячи з усього, це не допомогло зменшити наслідки урагану 29 липня цього року в передмісті Петербурга. Тоді через зрив проводів відключилися 186 ЛЕП різного класу напруги. Навантаження прилеглої Волховської ГЕС з 48 МВт впало до нуля. Стали сотні об'єктів на Жовтневій та Північної залізниці. Без світла і електропостачання залишилася тисяча сіл, дачних товариств, всього 248 тисяч осіб. Щоб зберегти продукти і підтримати холодильники, люди витратилися на міні-генератори потужністю 2 кіловати.

Читайте також:

Збитки від аномальної спеки в Росії оцінили в 15 мільярдів доларів

Площа пожеж на торфовищах в Росії скоротилася вдвічі

Смог у Москві розвіється найближчими днями

ВідеоПлоща пожеж на торфовищах в Росії скоротилася вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: