Після страйку поліцейських голова МВС Румунії пішов у відставку

Після акції протесту, в якій взяли участь близько шести тисяч поліцейських, міністр внутрішніх справ Румунії Василе Блага подав у відставку.

Василе Блага
AFP
Василе Блага
У понеділок, 27 вересня, міністр внутрішніх справ Румунії Василе Блага подав у відставку.

Це відбулося через кілька днів після акції протесту, в якій взяли участь близько шести тисяч поліцейських. Вони вимагали не скорочувати зарплати в рамках урядового плану зі скорочення дефіциту держбюджету, що необхідно для отримання багатомільярдного кредиту МВФ.

Під час п'ятничного мітингу поліцейські зібралися в дозволеному місці біля будівлі парламенту, але потім рушили до президентського палацу, що не було передбачено в заявці на проведення акції протесту. У зв'язку з цим президент Румунії Траян Бесеску публічно закликав главу МВС розібратися з "недисциплінованістю" в його відомстві.

Василе Блага відмовився покарати організаторів маршу і був змушений піти у відставку. "Я як і раніше довіряю всім підрозділам міністерства. Поліцейські мають право протестувати, але тільки в тому випадку, якщо не порушують закон", - відзначив він.

Між тим раніше повідомлялося, що румунський президент відмовився від поліцейського супроводу свого кортежу.

Відзначимо, що в останні місяці в Румунії регулярно проходять акції протесту проти планів уряду щодо скорочення зарплат і пенсій. Для отримання 20 млрд євро допомоги Бухаресту необхідно скоротити бюджетний дефіцит 4,4% ВВП. Тим не менше, досягти цього показника, можливо, не вдасться - очікується, що верховний суд країни накладе вето на реалізацію пенсійної реформи.

Читайте також:

Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій Nabucco

У Румунії "фашисти" обмалювали синагогу нацистською свастикою

Румунія просить Францію припинити висилку циганів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: