Після трагедії на "Фукусімі" японців знову почали селити біля аварійної АЕС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди повертаються неохоче.

Через вісім років після ядерної аварії місто Окума, що розташоване впритул до атомної електростанції "Фукусіма", частково відкрили для людей. Близько 40% міста оголосили безпечними. Більша частина все ще недоступна через високий рівень радіації.

Колишнім мешканцям дозволили повернутися в рідне місто після масштабних заходів, що значно знизили радіаційний фон, пише The Guardian.

Втім, як повідомляють японські ЗМІ, лише 367 людей, які жили в Окумі до аварії на АЕС Фукусіма, висловили бажання повернутися. До катастрофи, яка сталася в березня 2011 року, там мешкало понад тисяча людей.  Людям дозволили їздити на один день до Окуми, щоб доглянути свої помешкання. Лише 48 людей звернулось за дозволом лишитися там на ніч.

Місцеві чиновники сподіваються переконати людей повернутися – наступного місяця в місті планують відкрити нові будівлі мерії й інші інфраструктурні проекти.

Разом з цим, люди, які жили поблизу "Фукусіми", все ще дуже занепокоєні через можливу загрозу радіоактивного випромінювання для здоров’я. Особливо тривожаться сім’ї з дітьми.

Як показало опитування японського видання Asahi, дві третини евакуйованих з регіону японців бояться радіації попри офіційні заяви про успішну операцію зі знезараження.

Частину Окуми використали як тимчасове звалище для токсичних ґрунтів – їх зрізали для скорочення радіаційного забруднення. Також уряд Японії пообіцяв вивезти його з префектури Фукусіма до 2045 року, хоча місце поки що й не знайшли.

Нагадаємо, 11 березня 2011 року біля північно-східного узбережжя Японії стався землетрус магнітудою 9 балів, який викликав цунамі. В результаті цієї природної катастрофи загинуло майже 15 тисяч осіб, понад 2,5 тисячі досі вважаються зниклими безвісти. Одним із найбільш серйозних наслідків землетрусу й цунамі стала серія аварій на АЕС "Фукусіма-1".

ВідеоЯпонська Фукусіма може стати новою туристичною атракцією

Японці вже започатковують тури до міст-привидів. Туристів везуть до залишеного людьми міста Окума - найближчого до АЕС. Далі маршрут пролягає через діючу ферму та рисові поля, де досліджують вплив радіації на худобу та рослини. Така одноденна екскурсія коштує 210 доларів.

Японська Фукусіма може стати новою туристичною атракцією

Залиште свій коментар

Вибір редакції