Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після виборів у Казахстані: невдоволені владою погрожують бунтом у разі відсутності реформ

Ставленик Назарбаєва обіцяє продовжити курс першого президента.

Понад 70 відсотків голосів за наступника Нурсултана Назарбаєва за явки в 77,4 процента і майже півтисячі затриманих. Такі результати виборів президента Казахстану, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Місце в Акорді – так називається резиденція президента республіки Казахстан – посяде ставленник Назарбаєва Касим-Жомарт Токаєв. За попередніми даними, він обігнав найближчого конкурента  майже на 55 відсотків. Та повним тріумфом влади ці вибори назвати важко.

Президента Казахстану на виборчих дільницях обирали під танці та співи, щоправда на вулицях посилені поліційні патрул. До центру Астани навіть підігнали евакуатори, щоби миттєво прибрати підозрілі авто.

Одночасно з голосуванням у трьох найбільших містах Казахстану поліція затримала близько п'ятисот людей. Вони виходили на акції протесту із закликами бойкотувати вибори. Люди просто стояли, поліція їх брала у тісне кільце і вантажила в автозаки. Разом із мітингувальниками затримували і журналістів.

Невдоволення владою насамперед пов'язане зі спадом економіки та зростанням безробіття.

"Якщо не почнуться реформи – я не кажу про кардинальні – але якщо влада не покаже свою здатність змінювати ситуацію і змінюватися, то тоді бунт цей буде, його просто напросто ці останні вибори затягують", – каже громадський активіст Болатбек Блялов.

ВідеоЦе шлях до світлого майбутнього народу – Токаєв про вибори в Казахстані

Понад 70% голосів за ставленика Назарбаєва і сотні затриманих у Казахстані. Так пройшли вибори президента. Там у трьох найбільших містах люди вийшли на вулиці, бо вважають вибори недемократичними. Урешті протестувальників вантажили в автозаки. Акції тривають і нині. Про те, як у Казахстані вперше голосували без Назарбаєва у бюлетені, – далі у сюжеті.    

Це шлях до світлого майбутнього народу – Токаєв про вибори в Казахстані

У новітній історії Казахстану це шості вибори і перші без Назарбаєва. Перемога ставленика Єлбаси, що значить "Лідер нації", була очікувана, тим паче за дев'ять днів до голосування всім бюджетникам підвищили зарплату на третину.

Переможець Косим Жомарт-Токаєв – досвідчений дипломат і соратник Назарбаєва, він уже заявив, що продовжуватиме курс першого президента. Відразу по оприлюдненні екзит-полу Токаєва привітали всі переможені ним кандидати.

Про затриманих журналістів владі нічого не відомо. Місцеві телеканали повідомляють  лише про 19 фактів порушень, виявлених генеральною прокуратурою під час голосування, а ще про вісім випадків вкидів бюлетенів. Щоправда, на чию користь, не сказали.

"Ми очікуємо, що президент буде змінюватися кожні п'ять років. Максимум президент на два терміни, максимум на 10 років, але не більше. І якщо ця справа відбудеться, будем вважати, що демократія у Казахстані відбулася", – каже Ерасил Абилкасимов, депутат казахстанського парламенту.

Новий президент навряд чи буде повністю самостійною фігурою. За Назарбаєвим пожиттєво закріплені величезні повноваження і фактично він залишається першою людиною в країні. Його нова резиденція лише за кілька кілометрів від колишньої.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції