Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після відставки уряду Молдови з Кишинева вилетіли п'ять чартерів. Два з них - до України

Журналісти пишуть, що з країни вилетіли олігарх Плахотнюк і бізнесмен Шор.

Після відставки контрольованого олігархом Владом Плахотнюком уряду Молдови в аеропорту Кишинева помітили щонайменше п'ять приватних літаків.

Про це пише Newsmaker.

В аеропорту приземлилися два літаки з Туреччини, один з Києва, а звідки ще два – невідомо. Згодом один з них вилетів до Одеси, другий – до московського Шереметьєво, третій – до київського аеропорту "Жуляни".

За даними місцевих ЗМІ, у літаку, що вилетів до Москви, перебував одіозний молдавський бізнесмен Ілан Шор та його родина.

В ефірі місцевого телеканалу TV8 також повідомили, що на одному з чартерів Молдову планував покинути і олігарх Влад Плахотнюк.

Нагадаємо, ситуація в Молдові погіршилася 8 червня – саме тоді спливав строк для формування уряду. В останній момент депутати домовилися про коаліцію, призначили спікера і прем'єра, але Конституційний суд Молдови визнав недійсним новий уряд та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади. Виконувачем обов'язків президента став колишній прем'єр-міністр Павел Філіп. Політик одразу оголосив про розпуск парламенту та призначив перевибори.

Однак парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демократичну партію, головою парламентської фракції якої він є.

9 червня Європейський Союз визнав законним новий уряд Молдови та висловив готовність до співпраці з ним.

ВідеоВідставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

Служба безпеки України посилює контроль на кордоні з країною, щоб не допустити проїзд через Україну радикально налаштованих громадян Росії. Київ вважає, що нестабільну політичну ситуацію у сусідів спричинили проросійські сили. Конституційний суд Молдови новий уряд визнав недійсним та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади.    

Відставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції