Після вторгнення США в Іраку загинули 110 тисяч людей

Офіційна статистика свідчить про 110 тис загиблих, їх реальна кількість може бути на 20% більшою.

Після американського вторгнення до Іраку в країні було вбито більше 110 тисяч людей.

За даними іракського міністерства охорони здоров'я, доступ до яких отримали журналісти американського агентства Associated Press, в результаті вибухів і розправ загинули 87 215 громадян країни. При цьому чиновник, що передав документи журналістам, визнав, що реальна кількість жертв вище - тисячі тіл залишилися неврахованими.

Кількість жертв конфлікту в Іраку - одна з головних таємниць війни. Проте аналітики AP агенції все ж спробували її розгадати, зіставили офіційні дані з інформацією від лікарок і достовірними повідомленнями ЗМІ. Загальна кількість загиблих, за оцінкою, склала 110,6 тис людей.

Це мінімум - остаточні цифри можуть виявитися вище на 10-20%, вважає представник місцевого уряду. У 2005 році міністерство охорони здоров'я Іраку стало вести підрахунок свідоцтв про смерть, в тому ж році ООН на їх основі стала публікувати дані про втрати за час війни. Проте вже до початку 2007 років ці цифри перестали з'являтися - ймовірно, уряди США й Іраку не хотіли їх публікувати через сплеск міжконфесійного насильства в країні. ООН неодноразово закликала відновити публікацію звітів, проте не отримала відповіді.

Дані, отримані журналістами, стосуються лише насильницьких смертей: люди гинули в перестрілках, від вибухів, мінометного обстрілу і ножів екстремістів. Не пораховані непрямі втрати, пов'язані з війною: викликані руйнуванням інфраструктури, системи охорони здоров'я тощо.

Окрім того, не існує надійної статистики по втратах 2003-2004 років. Проте, приватна британська група Iraq Body Count, яка веде підрахунок убитих за повідомленнями ЗМІ та даним інших джерел, оцінює загальну кількість загиблих в 91,4-99,8 тис людей.

Загальне населення Іраку складає 29 млн людей. Таким чином, війна забрала життя 0,38% населення. Не дивлячись на те, що останнім часом ситуація з безпекою в країні дещо покращилася, немає практично жодної родини, яка б не зазнала насильства.

Лише напередодні в Багдаді в результаті двох вибухів загинули 73 людини, більше 100 отримали поранення.

Читайте також:

Вибухи в Іраку: більше 70 загиблих

В Багдаді арештували лідера іракської "Аль-Каїди"

Терорист-смертник підірвав військову базу в Іраку

Іракський терорист підірвав себе в натовпі: загинули 9 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: