Якою буде Україна за рік чи за 10: названо топ-5 найперспективніших галузей

Якою буде Україна за рік чи за 10: названо топ-5 найперспективніших галузей

Про післявоєнну відбудову України потрібно домовлятися вже зараз / Фото: Associated Press

Про післявоєнну відбудову України потрібно домовлятися вже зараз.

Цього тижня в одній із фінансових столиць світу – Лондоні – зібрали людей великого бізнесу.

Чим спробували зацікавити майбутніх інвесторів представники Києва? Які шанси на використання заморожених російських активів? І чому перемога у війні з Росією не є головною умовою для великих вливань в Україну?

ТСН.ua зібрав найцікавіше зі світу великих цифр за допомогою кореспондентки Наталії Ярмоли.

"Ці блискучі скляні хмарочоси у самісінькому серці Лондона – окрема держава в державі – Лондонське Сіті. Один із 5-ти найбільших фінансових центрів світу, де працюють сотні тисяч брокерів. банкірів, юристів, страхових агентів. Свої фінансові та юридичні послуги для іноземців Велика Британія перетворила на окрему галузь економіки, і там обертаються трильйони", – розповідає кореспондентка.

Лондон став ідеальним місцем, щоб поговорити про відбудову України / Фото: ТСН

Лондон, який і сам після Другої світової піднімався з руїн від бомб нацистів, здається, став саме тим ідеальним місцем, щоб поговорити про відбудову України.

За словами Наталії Ярмоли, конференція з відбудови – це не про цеглу й бетонний розчин. Найкраще суть цієї події передає англійське слово "recovery" – що означає одужання, відновлення. Коли йдеться не просто про відбудову зруйнованих міст. А про те, як оживити весь травмований організм України – економічний і соціальний.

"На цій конференції маємо переходити від бачення до угод, а від угод – до реальних проєктів", – заявив президент України.

То які проєкти Україна змогла продати на цьому бізнес-ярмарку, за які гроші?.. І головне, коли все почнеться?

Якою буде Україна за рік чи за 10

Майбутнє країни залежить від вливань понад тисячі найбагатших і найпливовіших людей із 60 країн світу, які уважно слухають та оцінюють, що їм пропонує українська делегація.

Зробивши роботу над помилками після минулорічної конференції в Лугано, український уряд нарешті осмислив, чим конкретно може привернути увагу світу. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав придивитися до 5-ти найперспективніших галузей – сільського господарства, енергетики, інфраструктури, хайтек-зброї та IT-сектору.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав придивитися до 5-ти найперспективніших галузей / Фото: Associated Press

"Ми пропонуємо найкращі пільги та умови для розвитку IT-сектору із залученням приватного сектору для тих, хто інвестує в Україну, матимуть надзвичайні можливості і перспективи", – заявив Шмигаль.

В агарному секторі Україна оголосила, що хоче бути не лише зерновою бочкою, з якої завантажуються чужі кораблі, а й високотехнологічною базою переробки з дорогим кінцевим продуктом. А це заклик приватних інвесторів створювати більше заводів.

Амбітний план перетворитися на енергетичний хаб Європи із газовими сховищами, виробництвом водню на тих же АЕС, що простоюють вночі, та зеленої генерації отримав найбільше підтримки. Велика Британія погодилася створити Фонд зелених інновацій на 62 млн фунтів стерлінгів. А Сполучені Штати, як повідомив держсекретар Ентоні Блінкен, виділять 1,3 млрд доларів на фінансування проєктів енергетики й інфраструктури.

Бізнес побачив Україну вже як частину Євросоюзу. Наступні 4 роки 50 млрд євро закриють нестачу в українському бюджеті, – оголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. І додала, що частину грошей планують вилучити із заморожених російських активів. Лише у країнах G7 їх нарахували на 300 млрд доларів.

Урсула фон дер Ляєн: "Наступні 4 роки 50 млрд євро закриють нестачу в українському бюджеті" / Фото: Associated Press

Опорою для приватного бізнесу стануть і гарантії безпеки. Вже утворився цілий альянс компаній, які готові страхувати іноземні бізнеси від ризиків війни. Долучилася і Британія – 3 млрд доларів.

Із фінансової столиці Лондона Україна приїхала з мільярдами доларів. Але водночас із купою домашніх завдань. Від нас очікують податкової, митної, судової реформ. Бо окрім війни з Росією, є ще одна війна, що лякає інвесторів навіть більше, ніж ракетні обстріли – досі незавершена війна з корупцією.

Нагадаємо, днями посли ЄС погодили 11-й пакет санкцій проти Росії за її вторгнення до України.

Раніше анонсувалося, що 11-й пакет санкцій проти РФ зачіпатиме передусім треті країни, які допомагають Кремлю обходити обмеження, зокрема іранські та китайські компанії.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Повʼязані теми:

Наступна публікація