Післязавтра скасують надзвичайний стан

Надзвичайний стан у Грузії, запроваджений 7 листопада, буде скасовано 16 листопада.

Надзвичайний стан у Грузії, запроваджений 7 листопада, буде скасовано 16 листопада, повідомила в середу спікер парламенту Ніно Бурджанадзе.

"Я уповноважена заявити від імені влади, що ухвалено рішення про скасування дії надзвичайного стану на території Грузії 16 листопада", - сказала вона, виступаючи зі спеціальною заявою в ефірі Громадського телебачення Грузії.

Від імені керівництва Грузії спікер висловила надію, що ситуація в країні буде спокійною й буде продовжено демократичні процеси.

"Найближчого дня почнеться передвиборна кампанія з дочасних виборів президента Грузії. Ми висловлюємо надію, що в країні зберігатиметься спокій", - сказала Бурджанадзе.

Президент Михайло Саакашвілі запровадив надзвичайний стан у зв'язку з масовими заворушеннями, що відбувалися в Тбілісі 7 листопада після того, як поліція розігнала акцію опозиції, яка вимагала відставки президента та проведення дочасних виборів. При розгоні демонстрації поліція та спецназ застосували сльозогінний газ і водомети. За даними Міндздрава Грузії, під час зіткнень постраждало близько 600 осіб.

Назважаючи на це, омбудсмен Грузії заявляє, що переслідування та репресії учасників акції об'єднаної опозиції 7 листопада тривають.

Народний захисник Грузії Созар Субарі висловив занепокоєння, що після жорстокого розгону мирної маніфестації продовжується терор і переслідування інакодумців, триває гоніння на представників опозиційних партій, активістів громадянського суспільства та й пересічних громадян, що брали участь у акціях.

У прес-релізі апарату омбудсмена наголошено, що апарат Народного захисника вивчив безліч справ, які підтверджують ці факти.

Субарі звернувся до представників дипкорпусу, акредитованого в Грузії, і міжнародним правозахисним організаціям впливати на владу республіки з тим, аби припинити гоніння на людей, що мають іншу думку.

ВідеоПіслязавтра скасують надзвичайний стан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: