"Питання суверенітету над островами не обговорюється". У Росії відмовилися віддати Курили Японії

Дата публікації
Перегляди
6309
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Питання суверенітету над островами не обговорюється". У Росії відмовилися віддати Курили Японії

Фото: Getty Images

Глава МЗС РФ Сергій Лавров пояснив, за яких умов між країнами може бути укладено мирну угоду.

Питання суверенітету Курильських островів не обговорюється, бо вони "є територією Росії".

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров після переговорів із колегою з Японії Таро Коно, пише ТАСС.

"Питання суверенітету над островами не обговорюється, це територія Росії. Звернули їхню увагу на те, що в законодавстві Японії ці острови позначені як північна територія, що, звичайно ж, є неприйнятним", - наголосив він.

За словами Лаврова, без визнання Японією підсумків Другої світової війни важко розраховувати на рух вперед.

"Не буду приховувати, у нас зберігаються істотні розбіжності. Позиції спочатку були діаметрально протилежними, ми про це не раз говорили, але політична воля наших лідерів повністю нормалізувати відносини між Росією і Японією спонукає нас цей діалог активізувати", - додав він, запевнивши, що Росія готова прямувати в бік вирішення проблеми договору.

Окремо Лавров назвав "обурливими" слова радника прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе, який сказав, що сподівається на підтримку США у вирішенні цього питання.

Нагадаємо, після зустрічі прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та президента РФ Володимира Путіна у Сингапурі восени 2018 року сторони домовились працювати над мирною угодою на основі декларації 1956 року. Тоді СРСР та Японія заявили про припинення стану війни між двома державами, який існував після Другої світової, та відновлення дипломатичних відносин.

У цій декларації також передбачалось, що радянська влада погодиться віддати Японії два спірних острови на Курилах із чотирьох – Шікотан та групу островів Хабомаі. Це стало б кроком на зустріч для підписання повноцінної мирної угоди, однак у відповідь на підписання японсько-американського договору про безпеку 1960 року, СРСР анулював свої зобов’язання про передачу островів. З того часу, між Москвою та Токіо досі не було ухвалено мирну угоду.

Нещодавно у ЗМІ була розповсюджена інформація, що Японія планує запропонувати Росії відмовитися від взаємних претензій на компенсації за Курильські острови.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6309
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація