Питання військових витрат спровокувало політичну кризу в Канаді

Політична криза в Канаді: парламент виніс вотум недовіри уряду за непрозорість у програмі витрат про закупівлю винищувачів.

Палата громад канадського парламенту винесла вотум недовіри уряду консерваторів на чолі зі Стівеном Харпером. Законодавці 156 голосами проти 145 схвалили проект резолюції, внесену опозиційною Ліберальною партією за підсумками розслідування, проведеного комітетом палати громад з процедурних питань.

У розслідуванні, з якого почалася політична криза, було питання про те, чому уряд не надав достатньої інформації про витрати на такі програми, як закупівля 65 винищувачів F-35, скорочення корпоративних податків і витрати на програми по зміцненню правопорядку.

"Палата згодна з висновками комітету з процедурних питань щодо того, що нинішній уряд виявив неповагу до парламенту, що є безпрецедентним в канадській політичній історії, і палата втратила довіру до уряду", - вказується в резолюції, прийнятій шляхом поіменного голосування. Її підтримали всі три опозиційні партії - Ліберальна партія Канади, Нова демократична партія і Квебекський блок, проти проголосувала правляча Консервативна партія Канади.

Після винесення вотуму недовіри прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер оголосив про призупинення роботи 3-ї сесії парламенту 40-го скликання. У суботу він має намір звернутися до генерал-губернатора Девіда Джонстона з проханням розпустити парламент і оголосити дострокові парламентські вибори.

Як підкреслив Харпер, схвалення резолюції "викликає розчарування". "Опозиція вирішила добитися проведення виборів, вже вчетверте за останні 7 років", - зазначив він, додавши, що за нинішніх обставин у нього залишається тільки одна можливість - звернутися до генерал-губернатора з проханням про розпуск парламенту і призначення дати позачергових виборів.

За законом мінімальна тривалість передвиборчої кампанії - 36 діб. Вибори в палату громад, де налічується 308 депутатів, можуть відбутися 2 травня.

Читайте також:

Посол України: Канада - єдина країна, де модно бути українцем

Канадський прем'єр почув від Януковича демократичні клятви

Прем'єр Канади відвідав музей історика, якого затримала СБУ

Янукович переплутав ім'я прем'єр-міністра Канади (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: