Південна Корея: лідер КНДР впав у маразм, йому знайшли заміну

Після інсульту в лідера КНДР з'явилися ознаки маразму. Його місце вже восени може зайняти наймолодший син Кім Чен Ун.

У голови Державного комітету оборони КНДР Кім Чен Іра після перенесеного в 2008 році інсульту з'явилися ознаки маразму.

Про це повідомила південнокорейська газета "Чосон ільбо" з посиланням на начальника Національної розвідувальної служби Південної Кореї Вон Се Хуна.

Наступником Кім Чен Іра, як очікується, стане його молодший син - Кім Чен Ун. На думку аналітиків, зміна влади повинна відбутися вже восени, саме тоді відбудеться парткоференція Трудової партії Кореї.

За словами шефа південнокорейської розвідки, у Кім Чен Іра ослабла пам'ять. Ще однією ознакою погіршення стану здоров'я північнокорейського керівника є безглузді заяви.

"Під час недавніх виїздів у сільські райони Кім Чен Ір продемонстрував послаблення пам'яті і говорив речі, які не мають жодного сенсу", - розповів шеф південнокорейської розвідки. Газета також пише про те, що північнокорейські керівники стурбовані погіршенням стану здоров'я свого лідера.

Трудова партія Кореї (ТПК) у вересні проведе партконференцію, на якій обере нове керівництво. "Перед нами стоять священні революційні завдання з перетворення ТПК у вічно славну партію Кім Ір Сена, подальшого посилення її бойових функцій і ролі в прославленні країни як великої і процвітаючої соціалістичної держави", - зазначається в заяві ТПК.

Попередній подібний форум пройшов в КНДР 30 років тому. За його підсумками нинішній лідер Північної Кореї Кім Чен Ір був проголошений спадкоємцем свого батька Кім Ір Сена. У зв'язку з цим експерти не виключають, що у вересні наступником Кім Чен Іра буде названий його молодший син Кім Чен Ун, чий день народження, 8 січня, з цього року є в КНДР державним святом.

Крім того, повідомляється, що в останні місяці північнокорейські художники створили 10 млн копій портретів молодого Кіма, які незабаром повинні зайняти своє місце поряд з портретами батька й діда.

Про молодого наступника відомо не так багато: йому 27 років, він навчався у Швейцарії і є великим шанувальником баскетболу.

На шпальтах північнокорейської центральної газети "Нодон сінмун" з'явилося зображення чинного лідера країни Кім Чен Іра в супроводі якогось молодого чоловіка 30-40 років. Японські журналісти дійшли висновку, що це і є його син та ймовірний майбутній наступник Кім Чен Ун.

Процедура передачі влади в цей раз дуже схожа на першу. Скликання політбюро може також сприяти призначенням нових керівників на ключові посади, які стали вакантними після смерті кількох високопоставлених чиновників в останні роки, - і зміцнити владу сім'ї.

Читайте також:

КНДР натякнула на створення водневої бомби

КНДР тимчасово заборонила навігацію в Жовтому морі

Зять Кім Чен Іра став новим прем'єром КНДР

КНДР привела збройні сили в бойову готовність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: