Південна Корея: в Пхеньяна величезний арсенал біологічної зброї

Південна Корея підозрює північних сусідів у розробці програми біологічної зброї. За даними розвідки, КНДР має в розпорядженні 13 видів небезпечних вірусів та до 5 тис. тонн хімічної зброї.

Міністерство оборони Південної Кореї нарахувало у КНДР від 2,5 до 5 тис. тонн хімічної зброї та 13 видів вірусів і бактерій, які можна використовувати для створення біологічної зброї.

Такі дані містяться у звіті, представленому міністерством південнокорейського парламенту.

За даними оборонного відомства, КНДР в своєму розпорядженні одні з найбільших у світі запасів хімічної та біологічної зброї.

Як сказано у звіті, в арсеналі Північної Кореї є, крім іншого, гази іприт, зарин, табун, фосген та інші отруйні речовини, а також збудники холери, жовтої лихоманки, віспи, висипного тифу, черевного тифу і дизентерії.

Інформація про те, що у КНДР є хімічна та біологічна зброя не нова, проте звіт південнокорейського міністерства оборони містить детальну інформацію про арсенал саме біологічної зброї. За даними міжнародної організації International Crisis Group, в КНДР існує спеціальна програма з розробки та впровадження біологічної зброї.

Наприкінці січня відносини КНДР і Південної Кореї різко загострилися, після того, як КНДР в односторонньому порядку розірвала всі раніше досягнуті домовленості з сусідами. У травні КНДР провела ядерні випробування і посилила курс зовнішньої політики, розірвавши перемир'я, укладене за підсумками війни 1950-53 років.

Ці дії в сукупності з ракетними випробуваннями, проведеними в кінці травня, призвели до того, що в червні Рада безпеки ООН посилила раніше введені санкції проти Північної Кореї.

Читайте також:

КНДР погрожує збільшити ядерний арсенал

Південна Корея звинувачує Пхеньян в повені, яка призвела до людських жертв

Північна Корея впритул наблизилася до створення ядерної зброї

Південна Корея запустила в космос першу ракету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: