Південна Корея очікує на "повну ізоляцію" КНДР після найпотужнішого випробування водневої бомби

КНДР раніше заявила про успішне ядерне випробування.

Південна Корея заявила в неділю, 3 вересня, що демонстративне шосте ядерне випробування КНДР має отримати "найсильнішу можливу" відповідь, в тому числі санкції Радбезу ООН щодо "повної ізоляції" країни. 

Про це повідомляє Reuters. 

Сеул та Вашингтон також обговорили розгортання американських стратегічних військових ресурсів на Корейському півострові після того, як Північна Корея виступила проти міжнародних попереджень і провела найпотужніші ядерні випробування 3 вересня.

Між тим, адміністрація ядерної безпеки Китаю заявила, що розпочала аварійний контроль обсягів радіації вздовж кордонів після того, як Північна Корея здійснила своє шосте ядерне випробування.

Водночас американський радник з питань національної безпеки Макмастер повідомив своєму японському колезі, що Вашингтон твердо налаштований захищати Японію, зокрема, ядерним стримувальним ефектом.

Згідно з японським договором про союз зі США, Вашингтон зобов'язався захищати Японію. Це означає, що Японія опинилася під "ядерною парасолею" США, тобто Штати зможуть реагувати на будь-які атомні атаки,здійснені проти Японії.

Нагадаємо, в неділю, 3 вересня Північна Корея шосте ядерне випробування. На території країни було зафіксовано два землетруси – один магнітудою 6,3, а інший – 4,6, потужність вибуху становила 100 кілотонн. Цей вибух був потужнішим за вибухи в Хіросімі і Нагасакі в Японії. Японія висловила рішучий протест у зв'язку із шостим ядерним випробуванням КНДР, дії північнокорейців засудили також Китай, Південна Корея, а також інші країни.

Це вже шосте на рахунку ядерне випробування КНДР. До цього КНДР провела ядерні випробування у 2006, 2009, 2013 роках, а також двічі 2016 року. Шосте ядерне випробування могло відбутися в квітні цього року до дня сонця в КНДР, про що неодноразово повідомляли ЗМІ, однак, тоді Північна Корея провела лише випробування балістичних ракет.

Ядерні випробування КНДР, які вона провела раніше, ми зібрали в одній інфографіці.

ядерна програма КНДР

Залиште свій коментар