Південна Корея погрожує завдати удару по КНДР

Армія Південної Кореї завдасть удару по пускових ракетних установках в Північній Кореї у відповідь на атаку.

Міністр оборони Південної Кореї Лі Сан Хі заявив 20 лютого, що армія завдасть удару по пускових ракетних установках в Північній Кореї, якщо південнокорейські кораблі піддадуться ракетній атаці в Жовтому морі.

Відповідаючи на питання депутатів парламенту про те, як діятимуть збройні сили, якщо КНДР почне військові дії, Лі Сан Хі додав, що розглядає можливий напад на кораблі як очевидний акт агресії.

Вдень раніше КНДР заявила про свою готовність до війни з Південною Кореєю. Заява прозвучала за декілька годин до візиту до Південної Кореї державного секретаря США Гіларі Клінтон.

Роздратування Пхеньяну викликав намір Південної Кореї провести спільні військові маневри з США. Представники КНДР відзначили, що "особливо небезпечна ситуація" склалася в Жовтому морі, по якому проходить  так звана Північна демаркаційна лінія (NLL).

Північна демаркаційна лінія була встановлена в 1953 році, після закінчення Корейської війни, проте вона не була включена в текст укладеного тоді ж перемир'я і є предметом гострої територіальної суперечки.

Північна Корея не визнає демаркацію і вважає, що кордон повинен проходити південніше. У Жовтому морі нерідкі сутички між ВМС двох країн.

В кінці січня 2009 року КНДР оголосила про згортання всіх переговорів по мирному врегулюванню з Південною Кореєю. Спостерігачі пов'язують посилення позиції КНДР із зміною керівництва в Південній Кореї. Новий президент Лі Мін Бак відмовився від практики поступок і безвідплатного надання допомоги КНДР, поставивши розвиток співпраці між двома Кореями в залежність від готовності Пхеньяну згорнути свою ядерну програму і почати роззброєння.

Читайте також:

КНДР: війна між Північчю і Півднем Кореї неминуча

КНДР повністю готова до війни з Південною Кореєю

КНДР відзначила день народження Кім Чен Іра погрозами випробувати нову ракету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: