Південна Корея запропонувала КНДР рис в обмін на вибачення за "Чхонан"

Якщо Пхеньян визнає свою відповідальність за загибель корвета "Чхонан", а також принесе офіційні вибачення і покарає винних, Південна Корея обіцяє продукти.

Південна Корея може відновити надання КНДР гуманітарної допомоги у вигляді продовольства в повному обсязі в тому випадку, якщо Пхеньян визнає свою відповідальність за загибель корвета "Чхонан", а також принесе офіційні вибачення і покарає винних.

За словами заступника міністра у справах об'єднання Ом Чжон Сіка, Сеул вважає такі дії з боку КНДР неодмінною умовою поліпшення взаємин між двома республіками.

До 2008 року Сеул щорічно надавав Північній Кореї 400 тисяч тонн рису в якості гуманітарної допомоги. Після того, як до влади в Південній Кореї прийшов новий уряд на чолі з консерватором Лі Мен Баком, відносини між Сеулом і Пхеньяном помітно погіршилися, і поставки були припинені.

У березні 2010 року в Жовтому морі затонув південнокорейський корвет "Чхонан". В результаті катастрофи загинули 46 моряків. Сеул поклав відповідальність на Північну Корею, висунувши припущення, що "Чхонан" був торпедований північнокорейською субмариною. Згодом міжнародне розслідування підтвердило причетність КНДР до катастрофи. Тим часом російські фахівці, які провели своє розслідування інциденту, не змогли зробити однозначних висновків. Південна Корея неодноразово вимагала від Пхеньяну вибачень, але КНДР не визнає своєї провини в тому, що трапилося.

Наприкінці серпня стало відомо, що Сеул запропонував Північній Кореї гуманітарну допомогу загальним обсягом 8,3 мільйона доларів, що включає продовольство, предмети побуту та медичні препарати. Крім того, південнокорейський "Червоний Хрест" пообіцяв прислати постраждалим від повені на північному сході КНДР 5 тисяч тонн рису. Пхеньян заявив, що такої кількості продовольства жителям країни не вистачить навіть на один день.

Читайте також:

Південна Корея звинуватила північнокорейську торпеду у загибелі корвета "Чхонан"

КНДР і ООН не змогли домовитися про початок переговорів у зв'язку із загибеллю корвета "Чхонан"

КНДР провела залпи поблизу кордону Південної Кореї

ВідеоЗатоплення корвета Cheonan

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: