Південна Корея звинуватила північнокорейську торпеду у загибелі корвета "Чхонан"

За підсумками розслідування Південна Корея прийшла до висновку, що корвет "Чхонан" був потоплений в результаті торпедної атаки, здійсненої підводним човном КНДР.

Південнокорейський корвет "Чхонан" водотоннажністю 1200 тонн був потоплений 26 березня в Жовтому морі в результаті торпедної атаки, здійсненої підводним човном КНДР, заявили в Південній Кореї за підсумками розслідування. У Сеулі сподіваються, що оприлюднені в понеділок висновки розвіють численні сумніви з приводу причин загибелі судна.

Згідно з висновками південнокорейської комісії у складі 73 осіб, включаючи експертів з Австралії, Великобританії, США і Швеції, корабель затонув у результаті підводного вибуху торпеди, випущеної з північнокорейської субмарини, що непомітно проникла в територіальні води Південної Кореї.

В якості одного з головних доказів фігурує піднятий з місця загибелі корвета двигун торпеди, на якому збереглася зроблена синьою фарбою на північнокорейський манер написання позначка "номер 1". Також були підняті інші фрагменти торпеди, відповідні наявному у Сеула опису цього виду зброї КНДР. На думку експертів комісії, це була торпеда, оснащена приблизно 250 кг виробленої в КНДР вибухівки.

У представленій журналістам доповіді містяться також докладні описи ушкоджень корвета і запис переговорів між капітаном і командуванням відразу після події.

У зв'язку із загибеллю корабля ряд південнокорейських вчених, які живуть у США, висловив сумніви в результативності роботи комісії, стверджуючи, що її висновки мають чимало слабких місць. Крім того, в червні впливова неурядова організація "Народна солідарність за демократію участі" направила на адресу Ради Безпеки ООН свою власну доповідь про причини загибелі "Чхонана", в якому ставиться під сумнів достовірність офіційних висновків.

Пхеньян категорично відкинув свою причетність до інциденту, наполягаючи на тому, що все це "явна фабрикація" з боку Сеула.

"Ми сподіваємося, що цей документ стане основою для правильного розуміння правди щодо потоплення "Чхонана", - заявив один із співголів комісії Юн Док Єн. Він також висловив надію на те, що підсумки роботи комісії послужать" жорстким попередженням Північної Кореї про необхідність утриматися від нових провокацій".

Нагадаємо, раніше російські військові експерти на підставі проведеного дослідження не змогли зробити однозначний висновок про причини загибелі корвета.

"Наші експерти завершили розслідування. Однозначних відповідей про причини загибелі корвета отримати не вдалося. Головний штаб передав висновки експертів керівництву Міноборони", - сказав високопоставлений представник Головного штабу ВМФ РФ. При цьому, за його словами, військове відомство не планує оприлюднити висновки комісії.

"Якщо буде прийняте відповідне рішення, висновок експертів озвучить МЗС, оскільки тема "Чхонана" знаходиться не у військовій, а в політичній площині", - заявив представник Главкомат ВМФ.

Корвет південнокорейських ВМС "Чхонан" затонув 26 березня в Жовтому морі. На борту корабля знаходилися 104 члени екіпажу. Врятувати вдалося 58 людей, 46 загинули. 20 травня створена в Південній Кореї слідча комісія за участю експертів з США, Британії, Австралії та Швеції оголосила, що корабель був потоплений в результаті вибуху неконтактної важкої торпеди.

Як стверджувалося, вона була запущена з північнокорейського підводного човна. У матеріалах слідства вказується також, що на фрагментах двигуна була знайдене північнокорейське маркування. Будова торпеди, за даними комісії, відповідає кресленнями, які наводяться у буклетах для закордонних покупців виробленої в КНДР зброї.

Інцидент призвів до чергового загострення між Пхеньяном і Сеулом. КНДР назвала дані цього розслідування сфабрикованими, оголосила про розрив будь-яких відносин з Південною Кореєю і привела свої збройні сили в бойову готовність. У заяві офіційного інформагентства КНДР говорилося, що торпедування "Чхонана" було вигідно США, щоб посилити напруженість у відносинах між Північчю і Півднем.

Сеул також запросив для знайомства з матеріалами слідства експертів з Китаю, проте Пекін поки що не відгукнувся на це прохання. Росія поки так і не висловлювала своєї думки на цей рахунок. При цьому в Москві не поспішають погоджуватися з висновком міжнародної слідчої комісії.

За розпорядженням президента РФ Дмитра Мєдвєдєва для ознайомлення з результатами роботи міжнародної комісії і зібраними нею матеріалами до Сеула була направлена група російських фахівців. Чотири експерта зі складу ВМФ - фахівці з мінно-торпедною справою - з 1 по 7 червня відвідали військово-морську базу в Пхентхеке, де знаходяться уламки корабля, зустрілися з членами його екіпажу і південнокорейськими експертами, що вижили. Фахівці ВМФ також оглянули уламки торпеди, якою, як стверджується, був потоплений "Чхонан".

Радбез ООН зі свого боку засудив сам факт загибелі південнокорейського корабля, але не поклав на КНДР відповідальність за цей інцидент. Разом з тим, Радбез ООН висловив "глибоку заклопотаність" підсумками розслідування південнокорейської сторони за фактом загибелі корабля.

Читайте також:

КНДР і ООН не змогли домовитися про початок переговорів у зв'язку із загибеллю корвета "Чхонан"

КНДР провела залпи поблизу кордону Південної Кореї

КНДР захопила південнокорейське судно

ВідеоПівденна Корея звинуватила північнокорейську торпеду у загибелі корвета "Чхонан"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: