Південна Осетія і Абхазія відзначають другу річницю визнання незалежності

26 серпня Південна Осетія і Абхазія відзначають другу річницю з дня визнання Росією їхньої незалежності.

Мешканці Південної Осетії і Абхазії в четвер, 26 серпня, відзначають другу річницю з дня визнання Росією їхньої незалежності.

За минулий рік кількість країн, які визнали ці дві закавказькі республіки, збільшилася незначно - до Нікарагуа і Венесуели приєдналася лише невелика острівна тихоокеанська держава Науру. Не наважився на подібний крок ні один з президентів країн СНД, на підтримку яких у Москві явно сподівалися. Навіть президент Білорусі Олександр Лукашенко,який спочатку обіцяв, як кажуть у Кремлі, визнати незалежність Сухумі й Цхінвалі, потім відступив. Тим не менше, президенти Південної Осетії і Абхазії сподіваються змінити ситуацію і говорять про швидке визнання своїх республік кількома державами Латинської Америки.

Росія для захисту мешканців Південної Осетії, багато з яких мають громадянство РФ, скерувала в регіон на допомогу миротворцям близько 10 тисяч військовослужбовців і сотні одиниць військової техніки. Операція Росії з примусу Грузії до миру затяжною не стала - вона закінчилася вже 12 серпня. Грузинські військові відступили.

Абхазія, яка з 1993 року також була фактично незалежною від Грузії, тим часом звільнила всю свою територію, витіснивши грузинські війська з верхньої частини Кодорської ущелини.

Війна забрала життя сотень мирних громадян з обох сторін. За даними СКП РФ, в результаті "п'ятиденної війни" загинули 162 мешканці республіки, поранення отримали 255 мирних громадян, потерпілими визнано 5,143 тисячі мешканців серед цивільних осіб. Примушення Грузії до миру коштувало Росії життів 64 військовослужбовців, у тому числі 15 миротворців. Втрати Грузії, за офіційними даними, склали близько 300 мирних мешканців і близько 200 військовослужбовців і поліцейських.

У відповідь на визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії Тбілісі розірвало дипломатичні відносини з Москвою, оголосило дві закавказькі республіки окупованими територіями і вийшло зі складу СНД.

Як відомо, президент РФ Дмитро Медведєв 26 серпня 2008 підписав указ про визнання Росією суверенітету двох республік, що входили до складу Грузії і добивалися незалежності від неї ще до розвалу СРСР.

Раніше президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що якщо б не було рішення Росії про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, то в регіоні був би "затяжний кривавий конфлікт".

Читайте також:

Росія розмістила в Абхазії ракетні комплекси С-300

Мєдвєдєв: Лукашенко обіцяв визнати Абхазію і Південну Осетію

Євросоюз підтримав плани Грузії щодо Абхазії та Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: