Південна Осетія попросилася до Росії

Президент невизнаної республіки Едуард Кокойти повідомив про плани Південної Осетії увійти до РФ та збільшити кількість російських військових.

Президент Південної Осетії Едуард Кокойти заявив, що бачить майбутнє регіону в складі Росії і попросив її збільшити військову присутність.

"Ми будуватимемо... свою державність, але будемо в союзі з Росією. Ми не виключаємо цей момент, що ми ввійдемо до складу Російської Федерації", - сказав Кокойти.

Кокойти заявив, що, що за приєднання до Росії виступає "переважна більшість" місцевого населення, чисельність якого лідери сепаратистів оцінюють в 70 000, а їх опоненти - вдвічі менше.

"Близько 98% мають громадянство Російської Федерації, і Захід до цього повинен відноситися з розумінням", - сказав Кокойти.

Росія пояснила військову операцію в Південній Осетії необхідністю захисту своїх громадян. Грузія до цього декілька років протестувала проти масштабної роздачі російських паспортів мешканцям бунтівних грузинських провінцій.

Після війни Росія дислокувала свої війська в Абхазії і Південній Осетії.

Кокойти вважає, що 3,7 тис. російських солдат – для регіону мало, щоб відчувати себе захищеним. На його думку, "це недостатньо велика присутність". Південна Осетія також вимагає і серйознішого озброєння та військової техніки. В той же час Кокойти сказав, що не "хоче і навіть не думає про нову війну" та бачить пріоритетом повернення стабільності.

Напередодні роковин військових дій Москва і Тбілісі знов обмінюються звинуваченнями в нагнітанні обстановки і обстрілі населених пунктів. 3 серпня співробітник міністерства інформації і друку Південної Осетії повідомив про черговий обстрілі Південної Осетії з території Грузії.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі виключив повернення колишніх автономій під контроль Тбілісі військовим шляхом. Він заявив, що Захід не зацікавлений в новій війні з участю Росії і що Москва не полишила надію змінити владу в Грузії.

В свою чергу, Європейський Союз закликав Грузію та Південну Осетію не нагнітати напруженість в регіоні і забезпечити "необмежений доступ" спостерігачам ЄС по обидві сторони кордону.

Читайте також:

Президент Південної Осетії розпустив уряд

У справи Грузії та Південної Осетії втрутився весь Євросоюз

Франція закликала Грузію і Південну Осетію заспокоїтись

Грузія та Південна Осетія звинуватили одна одну в обстрілах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: