Південна Осетія пропонує Грузії обмінятися затриманими

Кочиєв уточнив, що з початку цього року на території Південної Осетії було затримано 85 громадян Грузії.

Голова парламенту Республіки Південна Осетія Станіслав Кочиєв запропонував у четвер Грузії обміняти затриманих в республіці грузин на осетинів, які утримуються під вартою в Грузії, за принципом "всіх на всіх". Цю заяву він зробив у Москві, куди прибув на чолі делегації республіки, запрошеної на 36-у сесію Парламентських зборів Союзної держави Росії і Білорусі.

Кочиєв уточнив, що з початку цього року на території Південної Осетії було затримано 85 громадян Грузії, "в основному - у зв'язку з незаконним переходом кордону", але "практично всі ці люди без будь-яких умов були передані грузинській стороні". Поки в республіці залишаються четверо громадян Грузії, з яких двоє "називають себе неповнолітніми", уточнив Кочиєв.

Але, за його словами, Грузія утримує 25 громадян Південної Осетії. "Ми пропонуємо обміняти всіх на всіх", - заявив Кочиєв.

Кочиєв говорив, очевидно, про чотирьох грузинських підлітків із села Тірдзнісі Горійського району Грузії, які були затримані увечері 4 листопада в Цхінвалі. Вони, стверджує влада республіки, мали при собі гранати та вибухівку.

Громадяни Алеко Давидович Цабадзе, Леван Звіадовіч Хміадашвілі, Георгій Темуровіч Ромелашвілі і Віктор Гогієвич Бучукурі звинувачуються згідно з Кримінальним кодексом РФ у скоєнні злочинів за ст. 222 "Незаконне зберігання вибухових речовин" та ст. 322 "Незаконне перетинання державного кордону". Один із затриманих підозрюється також в здійсненні крадіжки (ст. 158 КК РФ) в селі Хеіті Цхинвальського району республіки, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури Південної Осетії інформаційному агентству РЕС. Вони знаходяться в ізоляторі тимчасового утримання МВС республіки.

Визволення цих підлітків зажадав Європарламент, передає грузинське інформаційне агентство GHN, стверджуючи, що утримання їх під вартою є незаконним, і наполягаючи на свою прихильність принципу територіальної цілісності Грузії.

У свою чергу Кочиєв заявив, що влада його республіки має у своєму розпорядженні переконливі свідчення "упередженого допиту в поліцейській дільниці південноосетинських громадян в Грузії".

Читайте також:

Білоруську доповідь щодо Абхазії і Південної Осетії сховають від преси

Грузини оголосили 27 листопада Днем всесвітньої змови проти Росії

У Цхінвалі зловили чотирьох грузинських підлітків з гранатами

У Грузії є "мирний план" повернення Абхазії і Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: