Південна Осетія просить визнати її незалежність

Влада Цхінвалі передала російській владі і міжнародним організаціям звернення з проханням визнати Південну Осетію.

"Буквально минулого тижня керівниками Всеосетинського народного зібрання "Стир Нихас" були офіційно вручені звернення Шостого Всеосетинського з'їзду з проханням про визнання незалежності Південної Осетії", - повідомив президент невизнаної республіки Південна Осетія Едуард Кокойти.

Зокрема, за його словами, звернення направлені головам Ради Федерації і Держдуми ФЗ РФ, в ООН, ПАРЄ, ОБСЄ та інші міжнародні організації.

Президент вважає цей рік успішним для невизнаної республіки. 

"Могутній стимул для нього був заданий ще 12 листопада 2006 року, коли в Південній Осетії був проведений референдум, що підтвердив курс на незалежність. У році, що йде, нам вдалося вирішити ряд серйозних завдань в соціальній сфері - ми помітно підвищили заробітну плату бюджетникам, провели практично нову лінію електропередач через Великий Кавказький хребет, забезпечивши тим самим повну енергетичну незалежність від Грузії, на підході завершення будівництва газопроводу Дзуарікау-Цхинвалі", - повідомив Кокойти.

В грудні 2006 року Держдума прийняла заяви "Про підсумки референдуму в Південній Осетії з питання про надання їй незалежності і про підсумки виборів президента Південної Осетії 12 листопада 2006 року" і "Про звернення народного зібрання - парламенту республіки Абхазія до президента РФ і Федеральних Зборів РФ про визнання незалежності Абхазії і встановлення між РФ і Абхазією асоційованих відносин". Держдума одноголосно проголосувала за обидва ці документи.

У роки існування СРСР Південна Осетія мала статус автономної області у складі Грузії. На початку 1990-х років перший президент Грузії Звіад Гамсахурдіа скасував цю автономію, а після озброєного конфлікту з Тбілісі в 1990-1992 роках Південна Осетія добивається визнання своєї незалежності з боку світової спільноти.

Переговори проходять в рамках Змішаної контрольної комісії з чотирма співголовами - від Росії, Грузії, Південної Осетії і Північної Осетії.

Тбілісі пропонує новий формат переговорів - комісію з визначення статусу колишньої Південно-осетинської автономної області у складі Грузії, однією із сторін яких виступає призначена Тбілісі тимчасова адміністрація Південної Осетії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: