Південна Осетія закрила кордон з Грузією на добу

Через святкування третьої річниці визнання Росією незалежності Південної Осетії, країна на добу закрила кордон з Грузією.

Пункти спрощеного перетину кордону Південної Осетії з Грузією Мосабрун, Арцев і Сінагур закрилися о 00:00 за місцевим (23.00 25 серпня за київським часом) і відкриються через добу.

Таке рішення комітет державної безпеки республіки, яка відкололася від Грузії, прийняв у зв'язку зі святкуванням третьої річниці визнання Росією незалежності Південної Осетії, повідомляє BBC.

Грузія і переважна більшість країн світу не визнають незалежність республіки.

Нагадаємо, 8 серпня Росія скерувала до Міжнародного кримінального суду свою версію подій серпня 2008 року, згідно з якою військові дії в Південній Осетії були "сплановані вищим керівництвом Грузії".

Відзначимо, 8 серпня минуло три роки з дня офіційного початку російсько-грузинської війни. Акції пам'яті, присвячені трагічним подіям серпня 2008 року, пройшли у Росії, Грузії та Південній Осетії.

У ніч на 8 серпня 2008 року грузинські війська обстріляли столицю Південної Осетії – місто Цхінвалі. Москва заявила, що має захищати мешканців республіки, багато з яких отримали російське громадянство, і ввела в Південну Осетію свої війська.

Бойові дії тривали п'ять днів. У ході сутичок загинули кілька сотень людей, досі точна цифра не встановлена – учасники конфлікту надають різні дані про кількість жертв. Загальна кількість біженців, за оцінками ООН, склала 158 тисяч людей.

Наприкінці серпня Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії. У відповідь Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Москвою і оголосив обидві закавказькі республіки окупованими територіями.

Читайте також:

Росія дізналася про "чергову авантюру" Грузії у Південній Осетії

Російсько-грузинська війна 08.08.08 - минуло три роки

Дмитро Мєдвєдєв розкрив сенсаційні подробиці війни з Грузією

Південна Осетія виключила можливість приєднання до РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: