Південна Осетія розширить свої кордони за рахунок Грузії

Після оголошення демаркації кордонів Південна Осетія заявила про свої претензії на деякі грузинські території. Офіційної реакції Тбілісі поки немає.

Між Тбілісі та Цхінвалі виникла нова лінія нерозуміння. Не дочекавшись відповіді Грузії на своє запрошення приступити до делімітації та демаркації кордону, Південна Осетія пред'явила їй територіальні претензії.

Повноважний представник південноосетинського президента з постконфліктного врегулювання Борис Чочієв заявив, що Південна Осетія починає встановлювати стовпи, що фіксують проходження державного кордону. У Тбілісі, де Абхазію і Південну Осетію розглядають як окуповані території, нові плани сусідів називають "провокацією".

Наприкінці лютого в Москві відбулося перше засідання двосторонньої комісії з делімітації кордону між Росією і Південною Осетією. Підсумковим документом комісії має стати зовсім інша карта Республіки Південна Осетія, значно відрізняється у бік збільшення від формату радянської Південно-Осетинської автономної області.

"Необхідно буде згадати і про споконвічно осетинських територіях," подарованих "грузинам спочатку царською Росією, а потім і радянської владою", - написала південноосетинська газета "Республіка".

Тим часом глава грузинського Центру стратегічних досліджень Кавказу Мамука Арешидзе заявив, що процеси, розпочаті Південною Осетією, "дуже небезпечні і створюють нову конфліктну ситуацію".

"За моїми даними, Цхінвалі претендує на весь Казбегський район Грузії (суміжний з Північною Осетією). Можна згадати і колишні заяви президента Південної Осетії Едуарда Кокойти про те, що грузинські курорти Боржомі і Бакуріані - це теж Південна Осетія", - пояснив експерт.

За словами грузинського експерта, "в Північній Осетії теж активно формують таку суспільну думку, що Південна Осетія - більше, ніж вона є насправді, про це пишуть у тамтешніх ЗМІ, видають атласи".

"Наша влада повинна активніше на це реагувати, але поки я належної уваги до цього тривожного питання не помічаю", - сказав Арешидзе.

Нагадаємо, що представник де-факто влади Південної Осетії Борис Чочієв заявив, що Південна Осетія має намір демаркувати свої кордони.

У відповідь заступник глави МЗС Грузії Ніно Каландадзе заявила, що на території Грузії не буде існувати "внутрішніх кордонів".

Читайте також:

Південна Осетія оголосила про демаркацію кордонів

Саакашвілі попередив Захід про наслідки повернення Грузії до сфери впливу РФ

Грузія обіцяє більше не намагатися відвоювати Абхазію і Південну Осетію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: