Південна півкуля Землі офіційно звільнена від ядерної зброї

Африка офіційно стала зоною, вільною від ядерної зброї, тим самим звільнивши всю Південну півкулю від вироблення, зберігання та розповсюдження цієї зброї.

У середу, 12 серпня, вступив в силу договір Пеліндаба, що передбачає створення в Африці зони, вільної від ядерної зброї.

Це стало можливим після того, як договір ратифікувала Бурунді, яка стала таким чином 29-ю країною Африки, яка узаконила угоду.

Роботу по втілення в життя договору спільно ведуть Інститут досліджень в галузі безпеки (Преторія), ПАР та Центр досліджень в галузі нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна за підтримки таких організацій, як Парламентська мережа за ядерне роззброєння, Група досліджень та інформації з проблем миру і безпеки, а також Всесвітня рада церков.

Договір Пеліндаба передбачає, що ядерну зброю не будуть розробляти, виробляти, випробовувати, купувати або складати ніде в Африці чи на навколишніх її островах. Крім того, підключення до договору Африки робить всю Південну півкулю вільною від ядерної зброї.

Нагадаємо, раніше голова МАГАТЕ передвістив появу протягом найближчого часу десятки країн, яких від створення ядерної зброї буде відділяти всього лише кілька місяців.

Читайте також:

МАГАТЕ: Іран прагне створити ядерну зброю

За кілька місяців ядерна зброя з’явиться у десятках нових держав

Інспектори МАГАТЕ залишили Північну Корею

В МАГАТЕ визнали слабкість перед Іраном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: