Південний Судан побудує нову столицю

Влада Південного Судану планує побудувати нову столицю. На разі розглядаються два варіанти місця розташування.

Уряд Південного Судану, який проголосував за незалежність на референдумі в січні 2011 року, має намір побудувати нову столицю. Нинішній адміністративний центр - місто Джуба - визнали малопридатним з точки зору розвитку необхідної інфраструктури.

Розглядаються два варіанти місця розташування нової столиці - в географічному центрі Південного Судану або приблизно на стику чотирьох штатів у південно-східній частині країни. Урядова комісія огляне ці райони, проведе консультації з місцевим населенням і представить свої висновки протягом трьох тижнів.

Будівництво міста, за оцінками влади, займе не менше п'яти років.

Раніше уряд Південного Судану оголосив про інший масштабний містобудівний проект - реконструкцію головних міст країни. Згідно з проектом, своїми обрисами вони будуть нагадувати африканських тварин. Джуба отримає форму носорога, а місто Вау - форму жирафа. Настільки великі плани викликали подив у багатьох експертів, які сумніваються в тому, що влада зуміє забезпечити необхідне фінансування проектів. На сьогоднішній день Південний Судан є одним з найбідніших регіонів світу.

Очікується, що Південний Судан офіційно проголосить незалежність 9 липня. На референдумі за відділення від Північного Судану проголосували майже 99 відсотків жителів південних штатів. За словами організаторів референдуму, скарг на підсумки голосування не надходило.

Читайте також:

Уряд Судану визнав незалежність Півдня

Студенти Судану вийшли на вулиці за прикладом єгиптян

Південний Судан обрав незалежність, поклавши край 20-річній ворожнечі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: