Північ і Південь Судану домовились про виведення військ зі спірного району

На початку місяця в нафтоносному районі на кордоні Північного і Південного Судану сталися зіткнення, які відродили побоювання, що суперечка  спровокувати нову громадянську війну.

Північ і Південь Судану домовилися вивести всі незаконно вміщені ними на території спірного прикордонного району Аб‘єй війська і розмістити там спільні Об'єднані сили. Про це повідомила місія ООН у Судані.

На початку місяця в цьому нафтоносному районі на кордоні Північного і Південного Судану між військовими збройних сил Судану та місцевою поліцією сталися зіткнення, які забрали життя 14 людей і відродили побоювання, що суперечка за Аб‘єй може спровокувати нову громадянську війну між Північчю і Півднем.

Уряд Південного Судану
в розробленій ним новій конституції перехідного періоду включив Аб‘єй до складу майбутньої держави, яку буде утворено в липні цього року. У відповідь на це президент Судану Омар аль-Башир заявив, що Аб‘єй належить Півночі і залишиться частиною Півночі.

Спільний технічний комітет під патронажем Місії ООН у Судані прийняв рішення, що виведення всіх належних Півночі і Півдню збройних формувань буде проведено протягом тижня - з 10 по 17 травня під наглядом комітету.

Питання про приналежність багатого нафтовими запасами району Аб‘єй залишається найгострішим у відносинах між Північчю і Півднем Судану. Референдум по Аб‘єю, який планувалося провести одночасно з плебісцитом за самовизначення Південного Судану, був відкладений на невизначений час через розбіжності між Північчю і Півднем з питання про його учасників.

Уряд Півдня вважає, що кочівники міссерія, які кілька разів на рік районом зі своїми стадами, не мають право брати участь в голосуванні, на чому наполягає Північ.

Влада Півночі раніше пригрозила, що будь-яка спроба жителів півдня вирішити проблему району в односторонньому порядку може закінчитися війною.

Читайте також:

У Південному Судані повстанці атакували військових: 140 людей загинули

У Судані офіційно оголосили про незалежність Півдня

Майже 100% населення проголосували за незалежність Південного Судану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: