Північна Корея готова повернутися за стіл переговорів

Пхеньян закликав Сполучені Штати розпочати прямі переговори та "нарешті ухвалити рішення".

Північна Корея закликала США розпочати прямі переговори між двома країнами, а також висловила готовність повернутися до шестисторонніх переговорів за ракетно-ядерною програмою КНДР.

"Ми дійшли висновку, що безпосередні учасники, тобто Північ і Сполучені Штати, повинні спочатку сісти за стіл переговорів і знайти раціональне рішення. Тепер, коли ми проявили щедрість, заявивши про готовність вступити в переговори зі США і провести багатобічні, зокрема шестисторонні переговори, Сполученим Штатам слід ухвалити рішення", - йдеться в офіційній заяві МЗС КНДР, поширеній 2 листопада.

Нагадаємо, раніше лідер Північної Кореї Кім Чен Ір заявляв, що може розглянути можливість повернення на ядерні переговори - які до цього назвав безнадійними - після прямих переговорів з Вашингтоном.

Остання ж заява дає зрозуміти, що діалог ще може бути відновлений.

Але держдепартамент США поки не вирішив, чи прийняти запрошення Пхеньяну спеціальному представникові США у Північній Кореї Стівену Босуорту.

Нагадаємо, Північна Корея перервала переговори про денуклеаризацію півострова у квітні, після того як захід категорично засудив проведені Пхеньяном ракетні та ядерні випробування.

Восени КНДР висловила прагнення повернутися до переговорів про ядерне роззброєння, але тільки після прямих переговорів з США з метою поліпшення "ворожих відносин". "Якщо США не готові сісти з нами за стіл переговорів, нам нічого не залишиться, окрім як піти власним шляхом", - заявив Пхеньян.

Зауважимо, що крок на зустріч Північна Корея зробила в умовах жорсткої продовольчої кризи на півострові. За даними останньої доповіді ООН, у КНДР розпочався голод та репресії.

Через скорочення постачань, гуманітарну допомогу в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН отримує всього третина населення країни - це менше двох мільйонів людей. В особливо важкому стані опинилися жінки, більшість яких не має роботи, та ув'язнені. 24 мільйони людей перебувають на межі голоду.

Читайте також:

КНДР законодавчо відмовилася від комунізму

Північна Корея готова вирішувати ядерну проблему шляхом переговорів

КНДР отримала 2 мільярди доларів за відмову від ядерної програми

Північна Корея впритул наблизилася до створення ядерної зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: