Північна Корея попросила їжі у Зімбабве

КНДР звернулася до низки бідних держав Африки з проханням надіслати до Пхеньяна продовольчу допомогу. На думку західних країн, за цим проханням стоять політичні мотиви.

Влада Північної Кореї в пошуках джерел продовольства вирішила не обмежуватися розвиненими державами і звернулася за допомогою до найбідніших країн світу.

Як повідомила південнокорейська газета "Чуна ільбо", серед держав, у яких Пхеньян попросив допомоги, виявилася Зімбабве.

За даними МФВ, в 2010 році ВВП Зімбабве на душу населення становив 475 доларів. Тим часом в КНДР, за відомостями ЦРУ, цей же показник перевищив 1200 доларів.

Посилаючись на дипломатичне джерело в Південній Кореї, газета пише, що надіслати харчі КНДР також попросила низку інших країн Африки, які самі зазнають труднощів із забезпеченням населення їжею.

Раніше по 400 тисяч тонн рису до Північної Кореї щороку відправляли з півдня, проте в 2008 році надання допомоги припинили. Це сталося після приходу до влади адміністрації Лі Мен Бака, відносини якого з режимом Кім Чен Іра почали погіршуватися.

У 2010 році Сеул запропонував Пхеньяну відновити постачання продовольства, натомість вимагаючи визнання провини в загибелі південнокорейського корвета "Чхонан".

КНДР, яка з самого початку заперечувала свою причетність до затоплення корабля, цю пропозицію відкинула. Водночас неофіційну допомогу на північ відправляють південнокорейські активісти, які переправляють її через кордон за допомогою повітряних куль.

Західні країни, коментуючи численні прохання КНДР про допомогу, висловили сумніви в її необхідності. На їхню думку, за вимогами надіслати продовольство стоять політичні мотиви, в той час як справжнього голоду в країні не спостерігається.

Читайте також:

Північна Корея пригрозила США "тотальною війною"

До КНДР відправили повітряні кулі з новинами про революції в Єгипті та Лівії

Бідніші за Януковича тільки президенти Афганістану і Зімбабве

КНДР охопили голодні протести: демонстранти б'ються з військовими за їжу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: