Північна Корея повідомила Японію про військові навчання електронною поштою

Військові навчання на Заході називають прикриттям для проведення чергового запуску ракети.

Північна Корея повідомила про плани провести військові навчання в Японському морі. Електронний лист з відповідним повідомленням одержали співробітники Японської берегової служби.

У листі вказується, що учення відбудуться з 25 червня по 10 липня 2009 року в береговій зоні поблизу порту Вонсан. У зв'язку з цим берегова зона в районі порту Вонсан в Японському морі буде закрита для судноплавства, заявив Пхеньян. Офіційній реакції з боку Японії доки немає.

У береговій службі Японії пообіцяли ретельно вивчити інформацію, що надійшла про навчання з тим, щоб зрештою виробити подальший план дій. Захід вважає, що закриваючи свою частину Японського моря для судноплавства, Пхеньян планує провести нові випробування ракет під прикриттям військових навчань.

Аналогічну заборону влада КНДР оприлюднила в середині травня, а потім провели над акваторією Японського моря запуски ракет малої дальності. Проте на початку червня, коли Пхеньян знов заборонив іноземним судам наближатися до її східного узбережжя, жодних запусків здійснено не було.

Побоювання, пов'язані з ядерними і ракетними розробками КНДР, посилилися в травні 2009 року, коли Пхеньян провів декілька випробувань, у тому числі ядерного характеру.

Зокрема, КНДР провела підземні ядерні випробування, а також здійснила запуск декількох ракет малого радіусу дії. 27 травня Північна Корея оголосила про вихід з перемир'я 1953 року, яке поклало кінець Корейській війні.

Незабаром після цього Рада безпеки ООН ухвалила нову резолюцію, посиливши санкції відносно Пхеньяну. Вашингтон вважає, що КНДР готується відреагувати третіми ядерними випробуваннями.

В цілях безпеки США розмістили на Гаваях систему ПРО. Усі пдозрілі північнокорейськи судна перевіряються американськими військовими.

Читайте також:

Обаму звинуватили у підготовці ядерної війни

Корейське судно з підозрілим вантажем пливе до М'янми

США розмістять ПРО на Гаваях для захисту від корейських ракет

Есмінець США пішов на перехоплення корейського судна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: