Північна Корея розморозила ядерну програму

Пхеньян офіційно виходить з шестисторонніх переговорів щодо денуклеаризації Корейського півострова.

Північна Корея 14 квітня оголосила про відновлення робіт на головному ядерному заводі з виробництва збройового плутонію.

У заяві, поширеній північнокорейським МЗС, говориться, що КНДР не влаштовує документ, прийнятий 13 квітня Радою безпеки ООН, і вона має намір відновити роботи за своєю ядерною програмою.

Таким чином, Пхеньян офіційно виходить з шестисторонніх переговорів за участю Росії, США, Південної Кореї, Китаю та Японії, розпочатих у зв'язку з ядерними випробуваннями КНДР.

"У шестисторонніх переговорах більше немає необхідності. Ми (КНДР) більше не маємо наміру брати участь у подібних переговорах, а також не дотримуватимемось жодних угод, досягнутих у ході таких обговорень", - говориться в заяві зовнішньополітичного відомства КНДР.

Переговори "шістки" щодо денуклеаризації Корейського півострова були розпочаті в серпні 2003 року. У них беруть участь високопоставлені дипломати Росії, КНДР, Південної Кореї, США, Китаю і Японії.

Одним з підсумків шестисторонніх переговорів стало те, що КНДР не лише "заморозила" свою ядерну програму, але й приступила до демонтажу реактора в експериментальному центрі в Йонбені (у 100 кілометрах на північ від Пхеньяна).

Пхеньян також має намір відновити роботи на своєму ядерному об'єкті.

Представник МЗС КНДР заявив, що Північна Корея має намір зайнятися будівництвом атомної електростанції з легководними реакторами, які не використовуються для отримання збройового плутонію. Саме така АЕС будувалася на сході КНДР наприкінці 1990-х років за допомогою міжнародного консорціуму до приходу адміністрації Буша.

"Для завершення створення структури нашої самостійної атомної енергетики ми активно обговоримо можливість будівництва АЕС на власних легководних реакторах", - сказав представник МЗС.

"Ми зробимо кроки для відновлення деактивованих ядерних об'єктів", - заявляють у північнокорейському МЗС.

Дипломати відзначають, що Пхеньян "буде всіма засобами розвивати сили ядерної стримання для забезпечення своєї безпеки".

Напередодні Рада безпеки ООН на відкритому засіданні прийняла заяву із засудженням запуску північнокорейської ракети 5 квітня. У заяві наголошується, що запуск суперечить резолюції РБ ООН 1718. У документі також говориться про можливість посилення санкцій щодо Північної Кореї шляхом розширення списку товарів, заборонених до ввезення в країну відповідно до резолюції 1718, прийнятої в жовтні 2006 року. Крім того, Рада безпеки вимагає від Пхеньяна не проводити в майбутньому запуски балістичних ракет.

Читайте також:

Ракета КНДР пролетіла на 800 км далі, ніж вважалося раніше

Кім Чен Ір знову переобраний головою КНДР

КНДР продовжить запускати супутники

Південна Корея та США: КНДР не виводила супутник на орбіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: