Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Північна Корея в обхід санкцій заробила $ 200 млн і постачає зброю Сирії та М'янмі - Reuters

КНДР перебуває під санкціями через програму ядерних випробувань.

Північна Корея порушила санкції Організації Об'єднаних Націй, щоб заробити майже 201 мільйон доларів США у 2017 році за рахунок експорту заборонених товарів. Також режим Ким Чен Ина постачав зброю Сирії та М'янмі.

Про це йдеться у звіті Комітету з санкцій Ради Безпеки ООН, який опинився у розпорядженні агентства Reuters.

ВідеоДев’ятий пакет санкцій проти КНДР ухвалили у Раді безпеки ООН

У звіті йдеться, що Північна Корея постачала вугілля у порти Росії, Китаю, Південної Кореї, Малайзії та В'єтнаму, переважно використовуючи фальшиві документи, які показували що вугілля походить з таких країн, як Росія та Китай, а не з Північної Кореї.

Рада безпеки ООН одностайно посилила санкції проти КНДР, спрямувавши зусилля на закриття фінансування ядерних та балістичних ракетних програм Пхеньяну. Ці санкції забороняють Північній Кореї експорт вугілля, заліза, свинцю, текстилю та морепродуктів, а також обмежують імпорт сирої нафти та нафтопродуктів.

Також у звіті йдеться про балістичну ракетну співпрацю між КНДР та Сирією і М'янмою. Зокрема, йдеться про два вантажі з Північної Кореї, перехоплені неназваними країнами, які прямували до Сирії. Обидва містили кислотостійку плитку, яка могла б охопити площу, яка дорівнює масштабному промисловому проекту. Подібна плитка може використовуватися для будівництва внутрішньої стінки хімічного заводу.

Сирія погодилася знищити свою хімічну зброю у 2013 році. Проте дипломати та інспектори озброєнь підозрюють, що Сирія може таємно зберігати або розробляти нову зброю.

Спостерігачі ООН також повідомили, що одна країна, яку вони не ідентифікували, повідомила, що має докази того, що М'янма отримала від Північної Кореї балістичні ракетні системи разом із звичайними озброєннями, включаючи кілька ракетних пускових установок і ракети "земля-повітря".

Північнокорейська та Сирійська місії в Організації Об'єднаних Націй не відразу відреагували на прохання прокоментувати доповідь. Росія та Китай неодноразово заявляють, що дотримуються санкцій проти Північної Кореї.

Постійний представник М'янми при ООН Хау Ду Суань заявив, що уряд М'янми "не має постійних відносин в відношенні зброї, що стосується Північної Кореї", і його країна дотримується резолюцій Ради Безпеки ООН.

Нагадаєм, що раніше Reuters з посиланням на джерела повідомив, що Північна Корея продає вугілля, поставляючи його в російські порти, з яких воно переправляється в Південну Корею і Японію. Видання нагадує, що санкції ООН з 5 серпня забороняють КНДР експортувати вугілля, однак, за інформацією джерел, з тих пір північнокорейське паливо принаймні три рази поставлялося в російські порти Находка і Холмськ, де його переправляли його в Південну Корею і в Японію. 

Росія відхрестилася від звинувачень у експорті вугілля з Північної Кореї в інші країни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції