Північна Корея впритул наблизилася до створення ядерної зброї

КНДР оголосила про вихід на завершальну стадію збагачення урану. Водночас Пхеньян готовий до діалогу з РБ ООН.

Офіційний Пхеньян заявив, що випробування зі збагачення урану проведені успішно, і процес вже перебуває у завершальної стадії.

Збагачення урану наближає Пхеньян до створення ядерної зброї, проти чого рішуче виступає світова спільнота. Причому ще три місяці тому КНДР повністю заперечувала подібні випробування.

Тим часом постійне представництво КНДР в ООН надіслало офіційного листа до Ради Безпеки. У листі вказується, що Пхеньян в рівній мірі готовий "як до санкцій, так і до діалогу".

"Переробка відпрацьованих паливних стрижнів увійшла до завершальної фази, і витягнутий з них плутоній доводиться до збройового ступеня збагачення", - пишуть північнокорейські дипломати.

"Якщо хтось з постійних членів Ради Безпеки ООН бажає почати не з діалогу, а з санкцій, то ми на це відповімо посиленням наших сил ядерної заборони і лише після цього підемо на діалог з ними", - підкреслюється в листі.

За словами західних експертів, про існування секретної уранової програми в Північній Кореї давно підозрювали і США, хоча успіхи Пхеньяну в цій справі дотепер вважалися скромними.

У травні-червні Пхеньян також провів декілька пусків різних ракет, частина з яких пролетіли над територією Японії.

Але після цього Північна Корея зробила низку кроків, спрямованих на зниження напруженості у відносинах із зовнішнім світом. Лідер КНДР Кім Чен Ір звільнив із в'язниці двох американських журналісток  на прохання колишнього президента США Білла Клінтона.

Пхеньян також заявив про готовність відновити туристичні поїздки з півдня Корейського півострова і спільні промислові проекти з Сеулом. У серпня в столиці Південної Кореї вперше за два роки відбулася несподівана зустріч з урядом КНДР.

Останні північнокорейські заяви в цю тенденцію не вписуються, і спостерігачі вважають, що Пхеньян знову вирішив піти на загострення відносин.

Читайте також:

Північна Корея назвала Клінтон "вульгарною школяркою"

Обама: Північна Корея загрожує усьому світу

КНДР платить за російську нафту рабами

Південна Корея і КНДР домовилися про возз'єднання розділених під час війни сімей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: