Північна Корея взяла на себе головування на Конференції з роззброєння

Північна Корея головуватиме на Конференції з роззброєння в Женеві.

 Північна Корея взяла на себе на чотири тижні функції головуючої країни в діючій в Женеві Конференції з роззброєння (КР), повідомляє агентство Ассошіейтед Пресс.

Ряд неурядових організацій, зокрема, UN Watch, висловили своє невдоволення таким ходом розвитку подій у зв'язку з тим, що КНДР підозрюється у розробці та створенні зброї масового ураження.

Представник місії США при КР Девід Кеннеді відзначив, що перехід функції головуючої держави до КНДР визначений правилами організації.

Поки інтереси США безпосередньо не порушені, "все буде як завжди", зазначив Кеннеді.

Конференція з роззброєння - єдиний багатосторонній переговорний орган, що займається питаннями роззброєння і контролю над озброєннями в глобальному масштабі. У її рамках розроблені найважливіші договори, які внесли істотний внесок у зміцнення міжнародної безпеки, зокрема, Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

Північна Корея оголосила себе "ядерною державою" в 2005 році, в 2006 і 2009 роках провела ядерні випробування, на які Рада Безпеки ООН відреагував санкціями. У резолюціях РБ ООН 1718 і 1874, крім санкцій, міститься вимога до КНДР не проводити ядерні випробування і запуски балістичних ракет, відмовитися від наміру володіти ядерною зброєю і повернутися до переговорів з денуклеаризації Корейського півострова.

Учасниками шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми Корейського півострова, розпочатих у 2003 році і фактично перерваних в кінці 2008 року, є дві Кореї, Китай, Росія, США і Японія.

Читайте також:

Пхеньян висловив готовність обговорювати ядерне роззброєння

Німеччина віддасть США всі ядерні бомбардувальники

Росія має вдвічі потужніший ядерний арсенал за США

Пентагон вперше за півстоліття розкрив дані про ядерний арсенал США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: