Північна Корея закриє реактор

Реактор у Йонбені може бути закритим уже через три тижні, - повідомив держсекретар США у справах Східної Азії Крістофер Хілл.

Помічник держсекретаря США у справах Східної Азії Крістофер Хілл, який представляє США на міжнародних переговорах з питання північнокорейської ядерної програми, заявив про досягнення домовленості, відповідно до якої реактор у Йонбені планується закрити через три тижні.

Закриття реактора може відбутися протягом двох тижнів після прибуття в Північну Корею інспекторів МАГАТЕ, запрошених туди минулого тижня вперше з кінця 2002 року. Делегацію буде очолювати заступник генерального директора організації Оллі Хайнонен.

За словами Хілла, під час двосторонніх переговорів північнокорейська сторона підтвердила намір виконати свою частину досягнутої в лютому угоди, в рамках якої КНДР повинна закрити реактор та пустити інспекторів в обмін на енергетичну допомогу.

Виконання угоди повинно було відбутися ще в середині квітня, проте виникла перешкода - 25 мільйонів доларів, які належать Північній Кореї, були заморожені на рахунку банку Макао. Лише 14 червня гроші було переведено російським посередникам, а 15 червня їхнє надходження підтвердив Банк Росії.

Представники міністерства закордонних справ КНДР заявили в суботу, що переговори із Крістофером Хіллом пройшли продуктивно. Зустрічі голів делегацій "шістки", яка займається врегулюванням північнокорейської проблеми, повинні відновитися на початку липня, а саміт міністрів закордонних справ цих країн (Північна та Південна Кореї, Японія, Китай, США та Росія) заплановано на початок серпня в столиці Філіппін Манілі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: