Супутник Північної Кореї виведений на орбіту

Уряд КНДР відкидає звинувачення Японії та Південної Кореї у порушенні заборони запуску ракет. Рада безпеки ООН збирається на екстрене засідання.

Північна Корея оголосила про успішне виведення на орбіту штучного супутника "Кванменсон-2" ("Яскрава зірка").

"Наші вчені і технологи відповідно до державного плану освоєння космосу успішно вивели на орбіту штучний супутник "Кванменсон-2" за допомогою ракети "Инха-2" ("Чумацький шлях")", - повідомило в неділю Центральне телеграфне агентство Кореї.

Виведення на орбіту було здійснено через 9 хвилин 2 секунди після старту.

"Кванменсон-2" знаходиться на орбіті з кутом нахилу 40,6 градуси, на найближчий відстані від Землі у 490 кілометрів і максимальній відстані у 1426 кілометрів з періодом обертання 104 хвилини і дві секунди.

Про запуск КНДР ракети "Инха-2" з супутником зв'язку "Кванменсон-2" повідомили Японія та Південна Корея. Ракета стартувала 5 квітня о 11:32 ранку за місцевим часом (5:32 за київським) з пускового майданчика на мисі Мусудан.

За словами представника японської влади, Японія не робила спроб збити ракету.

Держдепартамент США і Південна Корея звинуватили Північну Корею в порушенні резолюції 1718 Ради безпеки ООН, яка забороняє КНДР запуск балістичних ракет. Північна Корея, у свою чергу, не вважає запуск нею штучного супутника зв'язку порушенням резолюції.

Японія з свого боку зажадала скликати екстрене засідання Ради безпеки ООН у зв'язку із запуском ракети. Дата засідання поки не визначена: перш ніж воно буде скликане, Японії необхідно дістати схвалення Мексики, яка головує в Раді безпеки в квітні.

Із засудженням запуску ракети влада Південної Кореї виступала й раніше, називаючи його "серйозною загрозою" миру, і Держдепартамент США, що заявив про "провокацію" з боку КНДР і пообіцяв вжити "адекватні заходи" у відповідь. Запуск засудила і Японія. Влада країни заявила, що готує проект резолюції ООН у відповідь на запуск північнокорейської ракети.

Читайте також:

Північна Корея загрожує Японії потужним військовим ударом

Іран допоможе Північній Кореї запустити ракету

США стягують військові кораблі до кордонів Північної Кореї

Армія Японії отримала наказ збити ракету КНДР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: