Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Північна Македонія розпочинає встановлення на держустановах вивісок із новою назвою

Перші вивіски планують змінити на кордоні з Грецією.

Після ратифікації грецьким парламентом протоколу про приєднання Північної Македонії до НАТО країна розпочинає встановлювати вивіски із новою назвою на державних установах.

Про це повідомляє грецьке видання Ekathimerini.

Зазначається, що нові вивіски планують почати облаштовувати вже у вівторок, або ж від наступного тижня. Перші з них хочуть символічно встановити на кордоні з Грецією.

Крім цього, Північна Македонія повинна офіційно повідомити ООН та інші країни, з якими має дипломатичні відносини, про зміну назву і відповідно до цього внести правки до всіх офіційних документів.

Нагадаємо, 25 січня, парламент Греції погодив угоду з Македонією про її перейменування. Саме суперечка між Грецією та Македонією щодо назви останньої заважала Скоп'є на шляху до інтеграції в ЄС та НАТО, бо Афіни постійно блокували будь-який рух у цьому напрямку.

ВідеоПарламент Греції ратифікував угоду з Македонією про зміну назви цієї країни

Після майже двох діб дебатів прибічники угоди перемогли з мінімальним відривом. "За" проголосували 153 депутати, "проти" – 146. Тепер колишня югославська республіка зватиметься Північна Македонія. Відповідні зміни до конституції цього місяця затвердив і македонський парламент. Втім, більшість греків такий компроміс не підтримують і виходять на акції протесту. 

Парламент Греції ратифікував угоду з Македонією про зміну назви цієї країни

Залиште свій коментар

Вибір редакції