Північна та Південна Корея провели 50-хвилинні переговори

В четвер почалися переговори Північної та Південної Кореї щодо подальшої долі їхнього спільного промислового комплексу Кесон. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На тлі загострення обстановки на Корейському півострові КНДР і Південна Корея відновили переговори про майбутнє спільного промислового комплексу Кесон.

Зустріч, яка пройшла вранці у четвер на території комплексу, розташованого в прикордонній зоні Північної Кореї, тривала всього 50 хвилин. Можливо, діалог буде поновлено вдень.

Результати переговорів поки що не зрозумілі. Делегації мали обговорити подальшу долю спільних підприємств та питання звільнення південнокорейського громадянина, заарештованого в Кесоні за "антиурядову пропаганду".

Промисловий комплекс Кесон - єдиний приклад успішного економічного співробітництва КНДР і Республіки Корея. Тут зареєстровано 106 південнокорейських фірм, на виробництві зайнято 40 тисяч північнокорейських робітників. Кесон виробляє безліч товарів: від електроніки і годинників до взуття і посуду. Він є цінним джерелом валюти для ізольованої від зовнішнього світу Північної Кореї.

Переговори, які розпочалися 11 червня - друга за рік зустріч громадських представників Півночі і Півдня. Минулого разу вони провели переговори 21 квітня, але тоді спроба налагодити діалог з приводу спільної роботи на підприємствах провалилися у зв'язку з дуже значними відмінностями в програмах сторін.

Північна Корея наполягала на укладенні угоди з питань управління підприємств, відмовивши Півдню у вимозі включити в програму зустрічі рішення питання про звільнення затриманих на території КНДР південнокорейських робочих.

Поки Сеул намагається поновити діалог з Пхеньяном, Рада Безпеки ООН наблизилася до ухвалення нової резолюції з жорсткими санкціями проти КНДР. Проект документу підтримали навіть держави, які зазвичай вставали на сторону КНДР: Китай і Росія. Голосування щодо резолюції може відбутися 12 червня.

Читайте також:

КНДР обіцяє застосувати ядерну зброю "для караючого удару"

Американських журналісток засудили до 12 років каторги в КНДР

Північна Корея вивела на старт міжконтинентальну ракету

КНДР розірвала перемир'я 1953 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: