"План Б" Терези Мей щодо Brexit: ключові тези, озвучені в британському парламенті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Урядовці розмовляли про скасування реєстраційного збору і неможливість другого референдуму.

У понеділок, 21 січня, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, після провального голосування за угоду про Brexit минулого тижня, запропонувала "план Б" у Палаті громад британського парламенту щодо виходу країни з ЄС.

ТСН.ua зібрав ключові компромісні пропозиції наведені прем'єром країни британським депутатам.

Реєстраційний збір 

Збір в розмірі 65 фунтів стерлінгів, який повинні будуть заплатити громадяни країн ЄС, які хочуть залишитись проживати на території Великої Британії після Brexit, буде скасований. 

"[Уряд] скасує реєстраційний збір з тим щоб фінансових бар'єрів для бажаючих залишатися в країні громадян ЄС не було", - сказала Мей.

Від 21 січня 2019 року Міністерством внутрішніх справ Великої Британії в пілотному режимі почалося здійснення офіційної процедури реєстрації всіх громадян ЄС, які хотіли б продовжувати жити і працювати в Сполученому Королівстві без віз після Brexit.

Отримати статус особи, "що постійно проживає в Сполученому Королівстві", заплативши £65, мають можливість громадяни країн ЄС, які прожили у Великобританії не менше п'яти років. Особи, які прожили в країні менше п'яти років, можуть отримати "попередній статус" перш ніж звернутися за постійним. Тим, хто не зареєструється до 30 червня 2021 року, загрожувати депортація.

За словами Мей, вона прислухалася до думок незадоволених трудових мігрантів з ЄС, і від 30 березня, коли завершиться обкатка процедури реєстрації, а Велика Британія офіційно покине ЄС, збір більше не стягуватиметься. Тим же, хто зареєструється до 30 березня, повернуть витрачені гроші.

Цей крок привітав лідер лейбористів Джеремі Корбін.

Другий референдум

"Наш обов'язок - виконати рішення першого, - звернулася Мей до депутатів, - Я боюся, що другий референдум створить складний прецедент, який може мати значні наслідки для того, як ми проводимо референдуми в цій країні". 

Прем'єр-міністр не вважає, що більшість підтримує проведення ще одного референдуму. "Проведення другого референдуму завдасть шкоди союзу і нашкодить соціальній згуртованості", - додала вона.

Підтримка Північної Ірландії

Мей відкинула можливість внесення змін до Белфастської угоди 1998 року з метою вирішити проблему кордону у Північній Ірландії.

"Я хочу сказати з досконалою ясністю в світлі публікацій в ЗМІ, поширених сьогодні вранці - уряд не змінюватиме Белфастську угоду, я ніколи не мала наміру зробити це", - сказала вона.

Одне з британських видань в ніч проти 21 січня написало, що ідея уряду нібито полягає в тому, щоб прописати в угоді, яка поклала край 30-річному кривавому конфлікту між католиками-республіканцями і протестантами-лоялістами, що Лондон прихильний недопущенню появи кордону між Північною Ірландією та Ірландією.

ВідеоНаслідки Брекзиту: Тереза Мей погодилась на голосування про вотум недовіри

Парламент Великої Британії провалив угоду виходу країни з ЄС. Таким чином Лондон та Брюссель опинилися під загрозою неконтрольованого Брекзиту. Як сприйняли в Євросоюзі провал угоди – далі у сюжеті.

Наслідки Брекзиту: Тереза Мей погодилась на голосування про вотум недовіри

Нагадаємо, 10 грудня Європейський суд вирішив, що Велика Британія може в односторонньому порядку відмовитися від виходу з Європейського Союзу і відкликати відповідний документ з Європейської Ради.

Ввечері 14 листопада уряд Великої Британії після більш ніж п'яти годин переговорів дав "зелене світло" проекту угоди про вихід країни зі складу Євросоюзу. Перед тим текст угоди на технічному рівні запевнили представники від ЄС і Великої Британії. Через тиждень, 25 листопада, цю угоду затвердили лідери країн-членів ЄС, однак угода могла заблокувати Іспанія, адже вимагала чіткості в питанні британської заморської території Гібралтар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції